Rajd ArgentynyRAJDYWRC

Shakedown dla Latvali

Jari Matti Latvala i Mikka Antilla, uzyskali najlepszy rezultat na odcinku testowym przed Rajdem Argentyny. Zwycięzcy tej prestiżowej imprezy z 2014 roku, przejechali trzykrotnie trasę odcinka testowego i swój najszybszy czas uzyskali za trzecim podejściem. Zawodnicy rywalizowali dzisiaj na próbie nieopadal parku serwisowego. Drugi na 4km odcinku był Craig Breen, który wraca do swojej rajdówki,  po przerwie trwającej od Rajdu Szwecji.  Zespołowy kolega Irlandczyka, Kris Meeke popisał się trzecim wynikiem. Najbardziej zapracowaną załogą był dziś duet Mikkelsen/Jaeger. Norwedzy przejechali trase shakedownu, aż pięciokrotnie i zameldowali się na mecie krótkiej próby z czwartym czasem. Pierwszą piątkę skompletował Ott Tänak.

fot. At World

Za Estończykiem sklasyfikowano ubiegłorocznego triumfatora argentyńskiej rundy WRC Belga Thierrego Neuvilla. Aktualny lider Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata Francuz, Sebastian Ogier był siódmy. Ósma lokata przypadła w udziale Daniemu Sordo. Pierwszą dziesiątkę zamknęli odpowiednio dwaj Finowie Temu Sunninen oraz Esapekka Lappi.

fot. At World

W WRC2 najlepiej poradził sobie Kalle Rovanpera, młody kierowca Škody był szybszy od Gustavo Saby i swojego zespołowego kolegi Pontusa Tidemanda.

Pierwszy odcinek specajalny, który otworzy rywalizacje w 38 YPF Rally Argentina startuje dzisiaj o 0:08 polskiego czasu.

 

Komentarze

Tagi
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com