RALLYCROSSWORLD RX

Rusza nowy sezon World Rx

Już w ten weekend zawodnicy Rallycrossowych Mistrzostw Świata będą rywalizować podczas pierwszej rundy WORLD RX. Po przerwie zimowej na torach całego świata, ujrzymy sześć róźnych modeli samochódów prezentowanych, aż w ośmiu zespołach. Do mocnej już stawki Supercarów rywalizujących w zderzak w zderzak, dołączą teraz ekipy Hyundaia i Renault. W Audi zobaczymy Matiasa Ekströma, oraz Norweskiego zawodnika Andreasa Bakeruda. PSRX Volskwagen Sweden będą reprezentować podobnie jak w ubiegłym roku Mistrz Świata Johan Kristofersson, oraz Norweg Peter Solberg. Również bez większych zmian w ekipe Team Peugeout Total. Gdzie ujrzymy dziewięciokrotnego Rajdowego Mistrza Świata Sebastiana Loeba. W najnowszej specyfikacji Fiesty RX powalczy Kevin Erikson oraz Robert Larsson. GRX będą reprezentować Timer Tymarzanov oraz Niclas Gronholm. W nadchodzącym sezonie również będziemy oglądać V-Ce Mistrz Europy Jerome Grosset-Janina oraz Belga Gregoire Demoustiera ze stajnii Sebastian Loeb Racing.

fot. At World

Zmieniły się regulaminy jeżeli chodzi o testy. Od teraz kierowcy World RX przed sezonem mogą testować tylko na torze w Silvestrone oraz Loheac. W trakcie sezonu kierowcy tzw. jazdy próbne mogą odbywać w Rydze. Na jedną rundę ekipy będą miały do wykorzystania po dwanaście kompletów nowych opon. Po trzech rundach ich ilość zmniejszy się do ośmiu. Również zmniejsza się liczba silników do wykorzystania w całym sezonie z trzech do dwóch.

fot. At World

Tegoroczny sezon Rallycrosowych Mistrzostw Świata składa się z dwunastu rund. W tym roku dodano do kalendarza dwie zupełnie nowe eliminacje. Będą to Wielka Brytania oraz USA zawody w Ameryce zostaną rozegrane na fragmencie toru Formuły 1. Cały cykl rozpocznie się już w ten weekend na obiekcie w Barcelonie, później cała karawana przeniesie się do Portugalii. W maju najlepsi rallycrossowi kierowcy rywalizować będą na belgijksim torze w Meetet oraz wspomnianym wyżej Silvestrone. W czerwcu rywalizacja będzie toczyć się w Skandynawii na obiektach w Norwegi i Szwecji. Sierpień to podróż do Kanady. We wrześniu rallycrossowi kierowcy powrócą do Europy aby ścigać się we Francji i na Łotwie. Pod koniec miesiąca wszystkie ekipy przeniosą się do USA. Październik to tradycyjnie wizyta na niemieckim torze Estering. Długi sezon zakończy runda w Afryce na Cape Town.

Kalendarz World RX

Hiszpania – Barcelona – 14/15 kwiecień
Portugalia – Montalegre – 28/29 kwiecień
Belgia – Mettet – 12/13 maj
Wielka Brytania – Silverstone – 26/27 maj
Norwegia – Hell – 9/10 czerwiec
Szwecja – Holjes –  30 czerwiec/1 lipiec
kanada – Trois-Rivieres – 4/5 sierpień
Francja – Loheac – 1/2 wrzesień
Łotwa – Riga – 15/16 wrzesień
Stany Zjednoczone – COTA – 29/30 wrzesień
Niemcy– Estering – 13/14 październik
RPA – Cape Town – 24/25 listopad

 

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com