F1Testy Abu Dhabi

Russell zadowolony z pierwszego dnia testów w zespole Williamsa.

George Russell otrzymał dzisiaj pierwszą szansę jazdy bolidem Williamsa, podczas testów opon Pirelli, które odbywają się na torze Yas Marina w Abu Dhabi. Młody Brytyjczyk miał do swojej dyspozycji całą poranną sesję testową, po południu Russell oddał bolid Robertowi Kubicy.

Łącznie Russel w bolidzie FW41 pokonał 41 okrążeń. Jego najlepszy czas to: 1:39.512.

 – Moje pierwsze odczucia są bardzo pozytywne, jestem bardzo zadowolony z tego co udało nam się dziś osiągnąć, mieliśmy założonych kilka celów na dzisiaj i wszystkie z nich udało się zrealizować. – George Russell.

– Na początku dnia miałem problemy z balansem bolidu, jednak z biegiem czasu udało się wszystko ustawić w taki sposób, że czułem się coraz pewniej w bolidzie, co pozwalało mi kręcić coraz lepsze czasy. Jeśli chodzi o opony to ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ponieważ jak prowadziłem bolid Force India i Mercedesa, to w każdym z bolidów opony zachowują się inaczej. Trzeba poczekać na koniec jazd Roberta, który zapewne uzyskał o wiele więcej cennych informacji.

Russell stwierdził po dzisiejszych jazdach, że zdobył cenne doświadczenie i informacje, które pozwolą ulepszyć przyszłoroczną konstrukcje Williamsa.

– Po dzisiejszych jazdach, zebrałem kilka cennych informacji, które niezwłocznie przekazałem inżynierom. Mam nadzieje, że wszystkie informacje zebrane przeze mnie i Roberta pozwolą nam zwiększyć osiągi przyszłorocznego bolidu.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com