Rajd ArgentynyRAJDYWRC

Rovanpera potrzebował dodatkowych badań po wypadku

Siedemnastoletni Kalle Rovanpera miał groźnie wyglądający wypadek w niedzielę, w trakcie Rajdu Argentyny. Fin źle wszedł w szybką sekcję lewy-prawy, stracił panowanie nad samochodem i zaliczył rolkę przez namiot i samochód kibiców. Po kraksie narzekał on na ból głowy, więc został zabrany do szpitala w Cordobie z podejrzeniem wstrząsu mózgu. Kalle został wypuszczony do zespołowego hotelu w niedzielny wieczór.

To był duży wypadek i moja wina. Popełniłem błąd na zapoznaniu i później źle wszedłem w tę sekcję. Niestety, to było złe zakończenie rajdu, który był dla mnie bardzo dobry. Cisnąłem, bo chciałem wygrać klasyfikację WRC2. Przynajmniej sporo się tutaj nauczyłem. Chyba najwięcej, poza występem w Monte Carlo. – Powiedział Rovanpera w rozmowie z Motorsport.com

Kolejną szansę na pokazanie się, Kalle Rovanpera będzie miał w domowym Rajdzie Finlandii, który odbędzie się w lipcu. Przypomnijmy, że dziś na naszej stronie pojawił się także felieton, którego bohaterem jest właśnie rewelacyjny siedemnastolatek. Jesteście ciekawi? -> KLIK!

Film z wypadku Kalle Rovanpery -> KLIK!

Komentarze

Tagi
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com