AktualnościWYŚCIGI

Robocar przejechał samodzielnie trasę w Goodwood!

Robocar przejechał samodzielnie trasę w Goodwood!

Wczoraj na Goodwood Festival of Speed mieliśmy okazję oglądać przejazd autonomicznego pojazdu od Roborace. Robocar przejechał trasę bez problemów i stał się tym samym pierwszym samochodem, który dokonał tego całkowicie samodzielnie. Nie było żadnego kierowcy asystującego.

Pojazd ma 4 silniki elektryczne o łącznej mocy 500 koni mechanicznych, GPS, radar i inne rozmaite sensory umożliwiające analizowanie otoczenia na bieżąco. Za kształt projektu odpowiada Daniel Simon, który pracował wcześniej dla Volkswagena czy Bugatti.

To niesamowite osiągnięcie dla samochodu wyścigowego, pokonać trasę pierwszy raz tylko przy użyciu sztucznej inteligencji! Oni pracowali bardzo ciężko, aby tego dokonać i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy ich gościć na festiwalu.

Roborace odgrywa ważną rolę w kreowaniu przyszłości motoryzacji, zapewniając platformę do rozwijania i wprowadzania nowych technologii. To czyni z nich idealnych partnerów do podjęcia się tego znaczącego kroku.

Charles Gordon-Lennon; twórca FOS

Przejazd Robocar na Goodwood Festival of Speed możecie zobaczyć tutaj – KLIK!

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close