AKTUALNOŚCI F1Robert Kubica

Kubica: „Nie boję się emocji”

Równo osiem lat temu, Robert Kubica doznał poważnych obrażeń, gdy jego Skoda Fabia uderzyła w barierę na pierwszym etapie rajdu Ronde di Andora. Teraz, polski kierowca który przeszedł ponad 20 operacji wraca do stawki zawodników F1 za kierownicą samochodu ze stajni Williamsa.

Williams Racing

W ekskluzywnym wywiadzie dla SunSport 34-letni Kubica powiedział:

„Kilka dni przed tym rajdem obudziłem się i nie chciałem w nim uczestniczyć.

„Wciąż dużo o tym myślę. ale duża część mojego powrotu do zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego, nie polegała na zbytnim zastanawianiu się nad tym”

Nieprzytomny Kubica został uwięziony w samochodzie przez ponad godzinę. Stracił pięć litrów krwi co bezpośrednio zagrażało jego życiu. Został przewieziony do szpitala Santa Corona we Włoszech, gdzie dwa zespoły złożone z siedmiu lekarzy walczyły aby uratować jego ramię. Dwie kolejne skomplikowane operacje następowały w ciągu dziesięciu dni.

Kubica
Renault

Kubica przyznał:

„Było wiele mrocznych chwil. Ale najtrudniejsze były, kiedy walczyłeś mentalnie, a nie fizycznie. Najgorsze były momenty, kiedy miałem dobre okresy zdrowienia i chodziłem na operację z dużymi nadziejami i optymizmem. Ale kiedy się obudziłem, doświadczyłem czegoś przeciwnego.”

 

Robert Kubica (POL) Renault Sport F1 Team RS17 Test Driver. Formula One Testing. Wednesday 2nd August 2017. Budapest, Hungary.
Renault

„Wtedy zaczynasz odkrywać siebie i odbudowywać wszystko. Twój mózg zaczyna poznawać twoje ograniczenia i akceptować je”

Jak sam wspomina, wypadek bardzo mocno zmienił jego nastawienie:

„Mogłem zapomnieć o F1, ale kiedy zacząłem zbliżać się do toru, w końcu miałem wrażenie, że chcę wrócić.”

Kubica mówi:

„Ten wypadek sprawił, że stałem bardziej emocjonalny. Przedtem byłem jak maszyna. Wygrałem wyścig w Kanadzie i byłem szczęśliwy, ale nie świętowałem. Ten wypadek bardzo mnie zmienił. Teraz jestem o wiele bardziej wrażliwy i emocjonalny. Musisz nauczyć się kontrolować te emocje i choć nie boję się ich, mam tylko nadzieję, że mają one pozytywny wpływ na mnie.”

Źródło: The Sun

Tagi

Podobne

Close