AktualnościF1Robert Kubica

Robert Kubica z większym wsparciem finansowym?

Jak donosi Auto Motor und Sport Robert Kubica może otrzymać większe wsparcie od swoich sponsorów na starty w 2019 roku! Według Niemców Kubica ma duże szanse na angaż w Williamsie w przyszłym roku dzięki dużemu budżetowi!

Wczoraj Krakowianin prawdopodobnie stracił jednego ze swoich rywali w walce o fotel w Williamsie. Rywalem tym był Artem Markelov, którego ojciec został wczoraj aresztowany. Oznacza to, że rosyjski kierowca straci potężne wsparcie finansowe!

Wiadome jest, że Lance Stroll odejdzie z Williamsa po sezonie do Racing Point Force India. Ojciec Kanadyjczyka – Lawrence Stroll kupił ten właśnie zespół na początku sierpnia.

Miejsca na sezon 2019 szukają też Esteban Ocon, George Russel oraz Sergey Sirotkin. Ocon i Russel są silnie łączeni z Williamsem. Francuz w ostatnich tygodniach był w siedzibie Williamsa i rozmawiał z Claire i Frankiem Williams. Junior Mercedesa pasuje do bolidu stajni z Grove, jedynie pojawia się problem pieniędzy. Według francuskiego Canal+ Williams chciałby 20 milionów euro za to, że Ocon i Russel będą reprezentować barwy brytyjskiej ekipy w 2019 roku.

Twitter E. Ocon

Nie zapominajmy o tym, że Sergey Sirotkin również szuka miejsca na sezon 2019. Rosyjski kierowca nie ma aktualnie podpisanego kontraktu na przyszły sezon. Co ciekawe przed sezonem mówiło się że SMP Racing ma kontrakt z Williamsem na dwa lata. Menedżer Sirotkina spotkał się z Helmutem Marko (Red Bull) w Soczi. Można się domyślać, że właśnie w zespole Toro Rosso miejsca szuka Sergey Sirotkin. Wydaje się to mało prawdopodobny scenariusz, że rosyjski kierowca właśnie tam trafi ponieważ na sezon 2019 kontrakt ma już inny rosyjski kierowca – Daniił Kvyat, który według plotek będzie miał wsparcie od innego rosyjskiego koncernu – Lukoil.

Sirotkin
f1planet.com

Do drugiego fotela w Toro Rosso przymierzany jest również Pascal Wehrlein, który specjalnie zakończył współpracę z Mercedesem, żeby móc liczyć się w walce o fotel na sezon 2019.

 

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com