F1Robert Kubica

Robert Kubica po testach na Hungaroringu!

Robert Kubica po testach na Hungaroringu!

Zakończyły się już testy Roberta Kubicy na węgierskim torze Hungaroring. Bilans na dziś to 103 okrążenia i 6 wynik – 1:18,451. Polak spotkał się oczywiście z dziennikarzami i odpowiedział na ich pytania.

  • Kolejne testy za Tobą, ponad 100 okrążeń zrobionych. Jesteś zadowolony z pracy? Wszystko zgodnie z planem?

RK: Tak, większość była zgodnie z planem, więc uważam kolejny raz, że dzień był udany. Wszystko co mieliśmy zrobić, zostało wykonane.

  • Testowaliście głównie rzeczy mające pomóc w zbudowaniu samochodu na przyszły sezon? Czy one jednocześnie pomagają w zrozumieniu aktualnych problemów?

RK: Nie, bardziej były to testy na przyszły sezon, chociaż był to w zasadzie mieszany program. Pracowaliśmy trochę na bolidzie, na którym ścigamy się teraz, ale większość pracy była skupiona na tym, aby zrozumieć, co będzie się działo w przyszłym roku.

  • Testowałeś też nowe przednie skrzydło. Możesz nam coś więcej o tym powiedzieć?

RK: Właściwie to po prostu jest szersze. Nie wiem, jaki będzie miało wpływ na samochód, ponieważ dziś była to chwila dla inżynierów, aby zapoznali się z tym tematem i zebrali dane. Badaliśmy przepływ powietrza, więc na ostatnim wyjeździe spróbowaliśmy nowego malowania. Mi się osobiście podobało!

Robert Kubica - testy Hungaroring
Rallypl.com
  • Mówiłeś, że chcesz poczuć się od razu jak ryba w wodzie, wskakując do samochodu przed testem. Czy tym razem tak się poczułeś? Przerwa od ostatniego testu była nieco krótsza od poprzednich.

RK: To chyba normalne, że z każdym testem wyczucie jest coraz lepsze, także było okej. Zresztą, jak zaczęliśmy jeździć aktualnym bolidem, to już na 5 okrążeniu złapałem dobry rytm. Mogę powiedzieć, że wszystko wydaje się łatwiejsze niż 12 miesięcy temu, nawet mało jeżdżąc.

  • Niektórzy mogą być zaskoczeni tym, co działo się na trybunach, jeśli chodzi o polskich kibiców. Ty chyba nie byłeś zaskoczony, ale zadowolony z tego, jak zostałeś tu przywitany po raz kolejny

RK: Tak, bardzo dziękuję wszystkim kibicom. Miło zobaczyć ich tutaj na trybunach. Życzę im miłych wakacji i do zobaczenia… może na następnym Grand Prix.

Powyższe pytania zostały zadane przez dziennikarzy Eleven Sports Network.

Robert został także zapytany przez zagranicznego dziennikarza o swój najlepszy czas okrążenia, ale przyznał, że nie jeździł dziś na czas, a dla testu.

Robert Kubica - testy Hungaroring
Rallypl.com

 

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com