F1Robert Kubica

Robert Kubica i Lotos kończą współpracę

Robert Kubica i Lotos kończą współpracę.

Etatowy kierowca zespołu Williams na sezon 2019 i Grupa Lotos zakończą współpracę, którą rozpoczęli w marcu bieżącego roku. Taką wiadomość podaje portal wirtualnemedia.pl. Jest to efekt powrotu Roberta Kubicy do ścigania w Formule 1 pod skrzydłami koncernu PKN Orlen, który to został sponsorem teamu. Różne źródła mówią o kwotach rzędu 100 milionów złotych za dwa sezony startów lub około 10 milionów euro za rok. Jest to wsparcie, którego poprzedni sponsor Roberta nie zapewniał.

Umowę między Kubicą i Lotosem zawarto na rok. W jej ramach kombinezon Polaka był opatrzony logo firmy, a jego wizerunek wykorzystywano w kampaniach marketingowych (np. napój energetyczny Lotos Dynamic). W latach 2013-2015 koncern paliwowy był już sponsorem Kubicy, który wówczas startował w rajdach. Obecna umowa wygasa prawdopodobnie w listopadzie 2018. Później współpraca się zakończy.

Witold Pasek (wypowiedź sprzed kilku miesięcy) – ówczesny dyrektor ds. marketingu Lotosu

Współpraca naszej marki z najszybszym polskim kierowcą to przemyślana inwestycja. Oparto ją na badaniach sponsoringowych oraz uwzględniająca olbrzymią rozpoznawalność Roberta Kubicy w światowym motorsporcie oraz w Polsce. Podpisana umowa dotyczy wykorzystania wizerunku sportowca i jego zaangażowania w działania promujące produkty i markę Lotos. Chodzi o wspólne wydarzenia marketingowe, o których spółka będzie informować w stosownym czasie.

Komentarze

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com