AktualnościF1

Rob Smedley opuści Williamsa po sezonie 2018!

Williams potwierdził, że Rob Smedley opuści zespół pod koniec tegorocznego sezonu Mistrzostw Świata Formuły 1.

Rob dołączył do zespołu w 2014 r. Jako dyrektor do spraw inżynierii wystąpił po raz pierwszy w Grand Prix Bahrajnu, gdzie pomógł kierować zespołem operacyjnym w czasie przejściowym po słabym sezonie 2013. Zespół ostatecznie sezon zakończył na trzecim miejscu w mistrzostwach, jak również przez kolejny rok, a następnie zajął piąte miejsce w 2016 i 2017 roku.

Komentując decyzję, Rob powiedział:

Bardzo podobał mi się mój czas w Williamsie. Zespół przeszedł ogromną zmianę odkąd dołączyłem do niego w 2014 roku i było mi niezmiernie miło w tym wszystkim uczestniczyć. Williams jest bardzo wyjątkowym zespołem w społeczności F1 i jestem pewien, że ich talent będzie owocował w przyszłości. Zespół zawsze pozostanie blisko mojego serca. Jednak po 20 latach spędzonych w Formule 1 czuję, że jest to właściwy moment, aby zastanowić się nad innymi rzeczami i ocenić, jaki jest następny ruch. Nie mogę się doczekać aby spędzić więcej czasu z moją rodziną zanim zdecyduję się na przyszłe możliwości.

Claire Williams, zastępca dyrektora zespołu dodała:

To był dla nas zaszczyt. Zgodził się dołączyć do nas w czasie, gdy nasz występ był w kryzysie i jesteśmy wdzięczni za to, że dostrzegł potencjał, abyśmy mogli odwrócić sytuację w tamtym czasie. W czasie jego pobytu z nami zawsze miał wielką pasję do Formuły 1. Rob jest w tym sporcie od dłuższego czasu, więc całkowicie rozumiemy i szanujemy jego decyzję aby spędzić trochę zasłużonego czasu spędzonego z żoną i chłopcami. Życzymy mu wszystkiego najlepszego i dziękujemy mu z całego serca za poświęcony czas, pasję i ducha walki, które przekazał Williamsowi.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com