AktualnościF1GP KanadyGP Kanady 2018PRASOWEWYŚCIGI

Renault powtórzył swój najlepszy wynik w Montrealu!

Renault powtórzył swój najlepszy wynik w Montrealu!

Podczas Grand Prix Heinekena Formuły 1 w Kanadzie zespół Renault Sport Formula One powtórzył swój najlepszy wynik w historii dzięki zdobyciu siódmego miejsca przez Nico Hülkenberga. Zaraz za nim uplasował się jego kolega z zespołu, Carlos Sainz.

Dziesięć punktów zdobytych na torze Circuit Gilles Villeneuve to powtórzenie wyniku zespołu w Grand Prix Azerbejdżanu, które było rozegrane w zeszłym miesiącu. Zespół umocnił w ten sposób zajmowaną czwartą pozycję w klasyfikacji konstruktorów. Z wynikiem 56 punktów dzieli go teraz tylko jeden punkt od łącznej liczby zdobytych punktów w całym sezonie 2017.

Nico wystartował z siódmej pozycji na dotartych hipermiękkich oponach Pirelli. Pod koniec trzynastego okrążenia zatrzymał się, aby założyć komplet nowych opon supermiękkich.
Carlos startował z dziewiątej pozycji i rozpoczął wyścig na dotartych hipermiękkich oponach. Po czternastym okrążeniu zjechał do boksu i zmienił opony na nowe supermiękkie.

Nico Hülkenberg – R.S.18-02 #27 – na starcie: 7 miejsce – na mecie: 7 miejsce

„Dobrze rozegraliśmy ten wyścig. To była świetna współpraca! Te dziesięć punktów w klasyfikacji konstruktorów to dla nas wspaniała informacja – pozwalają nam one zwiększyć przewagę nad naszymi rywalami, którzy również walczą o czwarte miejsce. Wyścig był bardzo zacięty. Na starcie straciłem jedno miejsce w stawce. Ocon trochę mnie hamował w pierwszym przejeździe, ale udało mi się go wyprzedzić, pozostając jeszcze na torze przez dwa okrążenia. Od tego momentu należało oszczędzać opony. Było to dość trudne, a ich zużycie pod koniec przejazdu naprawdę zaczęło dawać się we znaki”.

Carlos Sainz, R.S.18-01 #55 – na starcie: 9 miejsce – na mecie: 8 miejsce

„To był dobry dzień dla zespołu, który zdobył dziesięć punktów w mistrzostwach. Robimy kolejny krok do przodu,
a w tym wyścigu mieliśmy dobre tempo w porównaniu do konkurencji. Chcieliśmy, aby oba samochody ukończyły wyścig na punktowanych pozycjach. Cieszymy się tym wynikiem, nawet jeśli ta niedziela była dla nas spokojna! Zespół wykonał świetną robotę wczoraj i dziś, aby wyprzedzić zespół Force India. Myśleliśmy, że będziemy mieli większe problemy ze zużyciem opon, ale w końcu udało się nam dobrze zaplanować działanie”.

Cyril Abiteboul, dyrektor generalny

„Ten wynik jest bardzo dobry, ponieważ Nico i Carlos ukończyli wyścig na najlepszych możliwych do zdobycia pozycjach, biorąc pod uwagę tempo bolidu Renault R.S.18 w porównaniu z zawodnikami, którzy w klasyfikacji są przed nami. Wykorzystaliśmy ocenę inżynierów z pit walla, aby przyjąć strategię pozwalającą nam nadrobić nienajlepszy start. Zdobyte dziesięć punktów to solidny zastrzyk w klasyfikacji konstruktorów. Cały weekend pokazał, że zarówno Viry, jak i Enstone zyskują na współpracy. Wprowadziliśmy ulepszenia w układzie napędowym i podwoziu, które doskonale się sprawdziły. W piątek i sobotę mieliśmy kilka trudnych momentów, ale zespół wykonał niesamowitą robotę. Tak było w przypadku konieczności zmiany turbo na godzinę przed jazdami kwalifikacyjnymi. Wszyscy włożyli serce w działanie i dali wspaniały pokaz pracy zespołowej. Chcemy teraz wykorzystać ten wynik, analizując co można zrobić, aby zmniejszyć deficyt wydajności, który dzieli nas od trzech najlepszych zespołów”.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close