AKTUALNOŚCI WRCRajd MeksykuRajd Meksyku 2019RAJDYWRC

Załogi wściekłe na niebezpieczną hope podczas oesu w Guanajuato

Załogi WRC są wściekłe na niebezpieczną hope podczas pierwszego oesu Rajdu Meksyku w czwartek. Hopa został dodany pod koniec czwartkowego oesu Guanajuato. Jeden z kierowców w wywiadzie dla Autosportu powiedział:

„To jest szalone, kiedy to się kończy, dlaczego potrzebujemy tych głupich, niebezpiecznych skoków?

„To wspaniały oes, jeden z najlepszych, atmosfera dla fanów – jest fantastyczna, dlaczego chcą na siłę zrobić go bardziej ekscytującym?”

Ta sama hopa zostanie wykorzystana na oesie Leon, ale przy znacznie niższej prędkości. Kierowca kontynuował:

„Cały czas w rajdach chodzi o skoki, widzimy ten wielki skok w Finlandii w zeszłym roku (skok Laukaa), a teraz organizatorzy tutaj w Meksyku robią to samo w El Brinco.

Co się dzieje? Kiedy FIA mówi, że to wystarczy? To głupie i niebezpieczne.

Rzuć okiem na niektóre filmy z samochodów, startujemy, lecimy, a kiedy lądujemy, jest tak blisko, że wszystko może się zdarzyć.”

Załogi zgłosiły również obawy, że delegat bezpieczeństwa FIA Michele Mouton nie przejechał oesu przed nimi. Mouton odpowiedziała jednak na wezwania kierowców do usunięcia skoku umieszczonego w szybkim zakręcie piątkowego oesu Ortega.

✈️ Pieniążek Airlines – Mexico!

🇵🇱 Pierwszy oficjalny lot międzykontynentalny linii Pieniążek Airlines za nami! Tak było na pierwszym oesie Rajdu Meksyku ✈️:🇬🇧 First intercontinental flight for Pieniążek Airlines officially completed. Getting some air time during SS1 of Rally Mexico ✈️:

Opublikowany przez Łukasz Pieniążek Czwartek, 7 marca 2019

Organizatorzy pracowali nad naprawą dróg na oes Leon, ale w niektórych sekcjach oprócz zmiany nawierzchni wprowadzono również kratki ściekowe i progi zwalniające. Podczas gdy załogi są zgodne z większością zmian, zmiana na trasie oesu Otrega była powodem do niepokoju. Kierowca M-Sportu Elfyn Evans rozbił się na tym oesie w zeszłym roku i bardzo chciał go zobaczyć.

Elfyn Evans dla Autosportu:

„Ta hopa jest tuż za rogiem od miejsca, w którym miałam wielki wypadek w zeszłym roku – to około 300 metrów po tym miejscu.

To było naprawdę niepotrzebne, chyba gość z sąsiedniego domu poprosił o umieszczenie go w kurzu lub coś w tym rodzaju, ale znajdował się w środku lewego zakrętu pokonywanego na szóstym biegu .”

Pojawiły się również obawy o zmiany na etapie El Chocolate, podczas gdy zespoły kończyły rekonesans.

Esapekka Lappi dla Autosportu:

„To było w miejscu, w którym droga jest wykorzystywana dwa razy, raz na etapie El Chocolate i raz na niedzielnym oesie (Mesa Cuata)

Zrobiliśmy rekonesans na El Chocolate, a kiedy przechodziliśmy przez rekonesans na innym oesie, stwierdziliśmy, że ci faceci umieszczają barierę po wewnętrznej stronie zakrętu. Były tam metalowe pręty, które nas powstrzymały od ścięcia rogu.

Gdybyśmy nie jechali niedzielnego etapu przyjechalibyśmy i nie wiedzieliśmy o tej zmianie. Nie jest tak dobrze, zmiany powinny zostać wprowadzone zanim zaczniemy rekonesans.”

Profil kierowcy:
Elfyn Evans
Profil kierowcy:
Esapekka Lappi
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close