Rajd SzwecjiRajd Szwecji 2019RAJDYWRC

Wypadek Loeba na testach przed Rajdem Szwecji!

Wypadek Loeba na testach przed Rajdem Szwecji!

Sebastien Loeb i Daniel Elena ulegli wypadkowi podczas testów przed zbliżającym się Rajdem Szwecji! Sytuacja miała miejsce w czwartek (31.01). Na szczęście nic poważnego nie stało się ani kierowcy ani pilotowi. Zespół potwierdził zdarzenie, do którego doszło na jednym z ostatnich przejazdów zaplanowanych na ten dzień.

Źródła będące na miejscu podają, że Hyundai i20 Coupe WRC prowadzony przez Loeba uderzył w śnieżną bandę i zaliczył dachowanie. Mechanicy koreańskiego zespołu pracowali przez całą noc, aby odbudować rajdówkę dla Andreasa Mikkelsena. Norweg testuje dzisiaj. Ekipa nie przewiduje żadnej straty czasu przeznaczonego na testy w związku z incydentem.

Loeb nie brał udziału w rajdzie na śniegu od 2012 roku. Na testy przybył bezpośrednio z gali FIA Hall Of Fame, na której został wyróżniony członkostwem w zaszczytnym gronie „Hali sław”. Francuz powiedział w rozmowie z Autosportem, że cieszy się z krótkiej przerwy po Rajdzie Monte Carlo.

Sebastien Loeb:

„W styczniu jeździłem praktycznie każdego dnia. Dakar, testy przed Monte Carlo, zapoznanie i w końcu sam rajd. Miło było spędzić trochę czasu w domu i być przez chwilę poza samochodem.”

Loeb zakończył Rajd Monte Carlo na czwartej pozycji. Był to jego pierwszy występ dla zespołu Hyundai.

Profil kierowcy:
Sebastian Loeb
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close