Rajd SzwecjiRajd Szwecji 2019RAJDYWRC

Wypadek Loeba na testach przed Rajdem Szwecji!

Wypadek Loeba na testach przed Rajdem Szwecji!

Sebastien Loeb i Daniel Elena ulegli wypadkowi podczas testów przed zbliżającym się Rajdem Szwecji! Sytuacja miała miejsce w czwartek (31.01). Na szczęście nic poważnego nie stało się ani kierowcy ani pilotowi. Zespół potwierdził zdarzenie, do którego doszło na jednym z ostatnich przejazdów zaplanowanych na ten dzień.

Źródła będące na miejscu podają, że Hyundai i20 Coupe WRC prowadzony przez Loeba uderzył w śnieżną bandę i zaliczył dachowanie. Mechanicy koreańskiego zespołu pracowali przez całą noc, aby odbudować rajdówkę dla Andreasa Mikkelsena. Norweg testuje dzisiaj. Ekipa nie przewiduje żadnej straty czasu przeznaczonego na testy w związku z incydentem.

Loeb nie brał udziału w rajdzie na śniegu od 2012 roku. Na testy przybył bezpośrednio z gali FIA Hall Of Fame, na której został wyróżniony członkostwem w zaszczytnym gronie „Hali sław”. Francuz powiedział w rozmowie z Autosportem, że cieszy się z krótkiej przerwy po Rajdzie Monte Carlo.

Sebastien Loeb:

„W styczniu jeździłem praktycznie każdego dnia. Dakar, testy przed Monte Carlo, zapoznanie i w końcu sam rajd. Miło było spędzić trochę czasu w domu i być przez chwilę poza samochodem.”

Loeb zakończył Rajd Monte Carlo na czwartej pozycji. Był to jego pierwszy występ dla zespołu Hyundai.

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
Close