AKTUALNOŚCIRAJDYWRC

Gdyby WRC 2 Pro wprowadzono rok temu…

Podział na WRC 2 i WRC 2 Pro to bez dwóch zdań największa nowinka w tym roku. Sam pomysł nie był najgorszy, z kolei wykonanie…cóż, oceńcie sami. Tak czy inaczej, tak wyglądałaby klasyfikacja punktowa, gdyby te rozwiązanie zostało wprowadzone w zeszłym sezonie:

WRC 2 Pro:

Wybrane dla Ciebie

Tu raczej bez zaskoczeń – top 3 takie samo jak w zeszłym sezonie. Mistrzem Świata Jan Kopecky, za nim Pontus Tidemand, a trzeci Kalle Rovanpera. Dalej jest już interesująco, gdyż Jarri Huttunen przeskoczyłby Gusa Greensmitha w wyścigu o czwarte miejsce.

WRC 2:

Tu jest już naprawdę ciekawie, gdyż mistrzem WRC 2 zostałby…Łukasz Pieniążek. Byłby to drugi w historii Polski Mistrz Świata, zaraz po Robercie Kubicy w 2013. Zaraz za obecnym kierowcą M-Sportu, sezon zakończyłby Włoch Fabio Andolfi, a podium uzupełniłby Pedro Heller. Warto też nadmienić, że walka pomiędzy Pieniążkiem i Andolfim byłaby naprawdę zacięta, ale po zwycięstwie w Walii i 5 miejscu Andolfiego w Hiszpanii, to Polak sięgnąłby po tytuł. Na 5 miejscu kolejny polski akcent, bo na tej pozycji uplasowałby się Kajetan Kajetanowicz.

Jednakże jak zaznacza sam autor czyli AnttiL_WRC klasyfikacja jest dosyć umowna, gdyż nie wiadomo jak zachowałyby się zespoły fabryczne i czy nie zostaliby nominowani tacy kierowcy jak Loubet, czy Tempestini.