AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Wypadek Latvali opóźnił testy Toyoty przed Rajdem Monte Carlo

Wypadek Latvali opóźnił testy Toyoty przed Rajdem Monte Carlo

Wczorajsze przygotowania Toyoty do Rajdu Monte Carlo zostały zatrzymane na krótko po tym, jak Jari-Matti Latvala rozbił testową Toyotę Yaris WRC. Latvala uderzył w barierę i uszkodził samochód na tyle mocno, że trzeba było zatrzymać testy na resztę dnia, aby przez ten czas zespół mógł naprawić samochód.

Po wypadku pilot Latvali- Juho Hanninen został przebadany przez zespół medyczny na miejscu. Zespół potwierdził, że była to kontrola profilaktyczna, biorąc pod uwagę uderzenie bokiem samochodu.

Rzecznik zespołu potwierdził, że Latvala dziś ponownie jeździł na trasach.

Inny kierowca Toyoty Ott Tanak ukończył testy w samochodzie na początku tygodnia, a Kris Meeke i jego nowy pilot Seb Marshall przejmą Yarisa w sobotę.

To będzie pierwszy raz, gdy Meeke i Marshall będą jeździć razem z standardowymi prędkościami. Para spotkała się w zeszłym tygodniu, aby pracować nad szczegółami współpracy. Marshall powiedział dla Motorsport.com:

„Zanim przystąpimy do testu warto było wykonać trochę pracy. Nie było żadnych niespodzianek w notatkach Krisa. Oglądałem wiele jego zapisów, żeby się zapoznać, ale poza niuansami i drobnymi różnicami, podstawowy system jest podobny do tego, którego użyłem w Haydenem [Paddonem].”

M-Sport i Hyundai zakończyły już swoje wczesne treningi na trasach Monte Carlo, gdzie m.in. Teemu Suninen jeździł Fordem Fiestą WRC.

Thierry Neuville i Dani Sordo byli w zeszłym tygodniu na treningach wraz z i20 Coupe WRC, ale trening Hiszpana był zmarnowanym czasem biorąc pod uwagę fakt, że teraz ustępuje miejsca przed sezonem na rzecz Sebastiena Loeba.

Pierwszy trening Loeba w Hyundaiu odbędzie się w weekend przed Monte Carlo, gdy tylko wróci z rajdu Dakar, gdzie startuje w prywatnym Peugeocie.

Nowa drużyna Citroena- Sebastien Ogier i Esapekka Lappi ponownie znajdzie się w C3 WRC w przyszłym tygodniu. Obaj jeździli samochodem na testach rozwojowych w Portugalii pod koniec zeszłego miesiąca, ale po weekendzie po raz pierwszy spróbują Citroena na asfaltowych trasach we Francji.

Profil kierowcy:
Jari Matti Latvala
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close