AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Total nowym oficjalnym dostawcą paliwa w WRC

Francuska firma naftowa jest jednym z gigantów w swojej branży. Jej początki sięgają okresu po I wojnie światowej. Mogą pochwalić się ogromnymi osiągnięciami w świecie sportów motorowych. W swojej historii wiązali się m.in. z Peugeot Sport. Byli obecni w Formule 1, a następnie w WRC wraz z modelem 206. Marka kontynuuje współpracę z Grupą PSA, pomagając Citroën Racing w WRC od złotego wieku z Sébastienem Loebem. Działali też w innych seriach, takich jak nieistniejące już WTCC
Total jest również oficjalnym dostawcą paliwa dla serii takich jak Moto2 i Moto3. Od 2017 roku firma jest również odpowiedzialna za zaopatrywanie drużyn w World Endurance Championship. Wspiera więc m.in. słynne 24 Hours of Le Mans.

Jednakże w tej sprawie nie ma przegranych. Panta, spółka należąca do grupy MOL, informuje, że kilka krajowych i międzynarodowych mistrzostw rajdowych również liczy na nią jako oficjalnego dostawcę. W Hiszpanii firma jest obecna na kilku frontach. Są to: Formuła 4 i Mistrzostwa Hiszpanii w wyścigach długodystansowych (motocykle). Do tego wszystkiego dodano, że będą dostawcą dla Mistrzostw Hiszpanii Samochodów Turystycznych, które w 2019 roku powrócą do tego kraju po upływie dwóch dekad.

Tagi
Close