AKTUALNOŚCI WRCRajd Polski ERCRAJDYWRC

Promotor WRC chce powrotu Rajdu Polski do kalendarza!

Promotor WRC chce powrotu Rajdu Polski do kalendarza!

Oliver Ciesla przyznał w wywiadzie dla niemieckiego Rallye Magazine że promotor WRC jest zainteresowany powrotem Rajdu Polski do WRC lecz nadal w pamięci ma zachowania kibiców podczas rywalizacji na Mazurach. Oficjalnym powodem zniknięcia Rajdu Polski z kalendarza są niebezpieczne zachowania kibiców.

Promotor
Foto: @World

Nadal pamiętamy o tych problemach i zachowaniu fanów. Ale z drugiej strony jest dobra organizacja i jesteśmy bardzo zainteresowani żeby Polska znowu kandydowała do WRC – powiedział Oliver Ciesla

Oliver Ciesla przyznaje również że Polska to potężny rynek dla Rajdów

Polska jest ogromnym rynkiem dla rajdów z dużą liczbą kibiców i dużym zainteresowaniem mediów. Mają wspaniałe portfolio i jeżeli jest szansa na powrót tego kraju, z chęcią bym to sprawdził – powiedział Oliver Ciesla

To już drugi raz kiedy promotor WRC wymienia Rajd Polski w kwestii powrotu do Kalendarza WRC.

Rajd Polski wróci do WRC?

Również do kalendarza WRC na sezon 2020 będą kandydowały takie rajdy jak Rajd Safari czy Rajd Japonii ale również Chorwacja która ma ogromne wsparcie rządu.

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Zobacz także

Close
Close