AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

M-Sport ogłasza swoje plany na sezon 2019!

Po szczegółowych rozmowach z kierowcami M-Sport i Ford z przyjemnością ogłaszają wystartowania  w  2019 r. Mistrzostwach Świata FIA WRC

Elfyn Evans powraca do składu na swój piąty sezon na najwyższym rajdowym szczeblu, a dołączy do niego dumny kumbryjski pilot Scott Martin, który ponownie nawiązuje kontakt z zespołem, a rozpoczął swoją międzynarodową karierę w 2004 roku.

Teemu Suninen powraca także do zespołu na trzeci sezon. Do młodego Fina dołącza również nowy pilot w postaci Fina Marko Salminena.

Zespół wstawi trzecią Fiestę w Rallye Monte-Carlo i Rally Sweden. Za kierownicą siądzie Pontus Tidemand. Szwed ma za sobą długą historię z M-Sportem i Fordem, która rozpoczęła się od zwycięstwa w Akademii FIA WRC 2013- rok po swoim nowym koledze- Evansie.

Tidemand wystartował w Fordzie Fiesta WRC i walczył o pozycję na podium w Rajdzie Szwecli w 2014 roku, ale będzie to jego pierwszy raz za kierownicą samochodu rajdowego nowej generacji, do którego przyniesie niewątpliwą szybkość i pragnienie odniesienia sukcesu.

Kolejna zmiana, która będzie wspierać zespół w codziennej pracy sprawi, że Richard Millener stanie się partnerem zespołu- pozwalając Malcolmowi Wilsonowi poświęcić więcej czasu na komercyjną stronę M-Sportu jako biznesu.

Dyrektor zarządzający M-Sportu, Malcolm Wilson OBE, powiedział:

„W ciągu ostatnich kilku tygodni było trochę rollercoastera- od radości ze zwycięstwa w Rajdowych Mistrzostwach Świata kierowców i pilotów z Sébastienem i Julienem po emocjonalne pożegnanie- pracujemy dzień i noc, aby złączyć razem części, które utworzą zespół na 2019 rok.

Jak już mówiłem, wciąż nie mamy 100% szczegółów w tym momencie, ale z powodu ogromnej ilości prac programistycznych, które odbywały się za kulisami; Czułem, że musimy zaangażować się, aby zobaczyć ciężką pracę na etapach. Współpracując z naszymi partnerami w Europie i USA, każdy element został przejrzany i zaktualizowany.

Ciągła współpraca finansowa i techniczna z Fordem odegrała zasadniczą rolę w popchnięciu nas do przodu, a wspólnie pracujemy nad nową i udoskonaloną” drabiną okazji „, która rozpoczęła się niedawno wprowadzonym Fordem Fiestą R2 na początku tego miesiąca. Zawsze mówiliśmy, że WRC jest naszym oknem wystawowym, a prace rozwojowe, które wykonujemy na najwyższym poziomie pomagają ulepszyć każdy szczebel tej drabiny.

Następny rok będzie bardzo ważnym rokiem dla M-Sportu. Mamy kilka nowych projektów, w tym uruchomienie naszego centrum oceny w Dovenby Hall. Będziemy nadal rozpowszechniać sieć i współpracować z obecnymi partnerami- zabezpieczając nasze miejsce i wykorzystując wszelkie pojawiające się nowe możliwości.

Opieramy się na wsparciu całej społeczności WRC, aby zjednoczyć brakujące elementy, ale jesteśmy przekonani, że dysponujemy narzędziami do dobrej pracy i dlatego podejmujemy decyzję, by pójść naprzód i przezwyciężyć pojawiające się wyzwania! „

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close