AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC2

M-Sport chce wykorzystać potencjał Pieniążka!

Nowy szef M-Sportu – Rich Millner udzielił bardzo ciekawego wywiadu dla revistascratch.com gdzie przyznał że Gus Greensmith oraz Łukasz Pieniążek to dwaj kierowcy których chcą rozważyć na przyszłość.

Gus i Łukasz są z nami, więc w efekcie są półprywatnymi kierowcami. Jest to podobne do tego, co robią inne zespoły. Chcemy, aby byli w naszym zespole, aby nasze barwy były z nimi powiązane, ponieważ są to dwaj kierowcy, których chcemy rozważyć na przyszłość i chcemy zobaczyć, co są w stanie zrobić i osiągnąć w tej nowej kategorii.

Fot.@World

Przypomnijmy: Od sezonu 2019 FIA stworzyła zupełnie nową kategorie w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Jest to WRC2 Pro gdzie rywalizują producenci. Do WRC2 Pro na ten moment zostało zgłoszonych trzech producentów (Skoda, M-Sport, Citroën).  Właśnie to Łukasz Pieniążek będzie jeździł w barwach M-Sportu od Rajdu Szwecji w kategorii WRC2 Pro. W Rajdzie Monte Carlo w WRC2 Pro rywalizowały dwie załogi – Gus Greensmith oraz Kalle Rovenapera.

Znamy Gusa od kilku lat i jest to logiczny kolejny krok w jego karierze sportowej. W przypadku Łukasza będzie to wielkie wyzwanie. Świetnie się spisał w zeszłym roku. Chodzi głównie o skupienie się na Elfynie i  Teemu. Wiemy, czego możemy się spodziewać od Gusa – radzimy sobie bardzo dobrze, a Łukasz jest kierowcą, z którego chcemy w pełni wykorzystać jego potencjał.

 

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close