AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Ken Block chce WRC blisko Los Angeles!

Ken Block chce WRC blisko Los Angeles!

26 czerwca 1988 – To ostatni raz, kiedy WRC zawitało do USA. Ponad trzydzieści lat temu odbył się Rally Olympus. Była to siódma runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Ken Block chce, aby te czasy wróciły. Amerykański showman chce, żeby WRC wróciło do Stanów Zjednoczonych, a najlepiej w okolice Los Angeles. Sam zawodnik niedawno miał okazję powrócić do najbardziej prestiżowego cyklu na świecie. Wystartował w Rajdzie Katalonii za kierownicą Forda Fiesty WRC.

Fot. Jakub Pojmicz

Ken Block – rajd w Los Angeles?

„Zawsze byłem zafascynowany myślą o rajdzie WRC z siedzibą w Los Angeles. Są tam niesamowite drogi, nie tylko asfaltowe ale też szutry. Mógłby się tam odbyć rajd, a także byłoby miejsce dla całej potrzebnej infrastruktury.

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie odbywają się wspaniałe imprezy ale nie mają całego zaplecza, jak inne rajdy WRC np. w Hiszpanii, Turcji i Walii. Wszystko oczywiście opiera się na pieniądzach i interesie publicznym.

Ken Block – pozytywne cechy rajdów

NASCAR bardzo stara się zmusić ludzi do oglądania wyścigu przez trzy godziny. Właśnie dlatego uważam, że rajdy i Rallycross działają naprawdę dobrze w dzisiejszym świecie. W ciągu kilku dni odbywają się krótkie wydarzenia, które dają więcej rozrywki.

Uważam, że obecne samochody są naprawdę dobre! Są tak zmodyfikowane, że naprawdę sprawiają, że czujesz się jak w świecie fantasy. Mają świetny dźwięk! Myślę więc, że rajdy idą w dobrym kierunku, ale chciałbym zobaczyć to w USA.-mówi Ken Block dla The Drive

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.
Close