AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Autosport: Sebastien Loeb kierowcą Hyundaia na sezon 2019!

Autosport: Sebastien Loeb kierowcą Hyundaia na sezon 2019!

Autosport podaje, że Sebastien Loeb podpisał kontrakt z Hyundaiem na występy w Rajdowych Mistrzostwach Świata w 2019 roku. Pierwszy profesjonalny kontrakt Loeba poza Grupą PSA zostanie ogłoszony w czwartek.

Loeb obecnie nie ma podpisanego kontaktu i testuje Peugeota 3008DKR z wraz PH Sport w Liwa w Abu Dhabi przed przyszłorocznym Dakarem. Hyundai był niedostępny w kwestii komentarza, ale kierownik zespołu Alain Penasse potwierdził, że drużyna rozmawia z dziewięciokrotnym Mistrzem Świata.

Dokładne informacje na temat tego, jak Loeb będzie pasował do składu Hyundaia i co to oznacza dla obecnego kierowcy Haydena Paddona, powinny zostać podane wkrótce. Loeb już oficjalnie wykluczył powrót do serii w pełnym wymiarze, a jego zaangażowanie w Dakar skomplikuje strat w Monte Carlo.

W ubiegłym tygodniu Penasse powiedział w wywiadzie dla Autosportu, że zespół nie ogłosi żadnych niespodzianek związanych z zespołem Monte Carlo pod względem składu, a Thierry Neuville, Dani Sordo i Andreas Mikkelsen będą kierować i20 Coupe WRC w dniach 24-27 stycznia.

Odejście Peugeota z Mistrzostw Świata w Rallycrossie na początku tego roku pozostawiło Loeba bez profesjonalnej umowy po raz pierwszy od prawie dwóch dekad.

Podpisanie kontraktu z Hyundaiem może utrzymać opcje rallycrossowe otwarte dla Sebastiena, a jego stary przeciwnik z WRC, Marcus Gronholm, będzie potencjalnie kontynuował w przyszłym sezonie WRX z i20 w swojej ekipie GRX.

Loeb powrócił na trzy rajdy z Citroenem w tym sezonie, kończąc ten ograniczony program z sensacyjnym zwycięstwem w Hiszpanii. Sukces ten spowodował przyznanie się Francuza, że inny program WRC również może znaleźć w jego planach.

Profil kierowcy:
Sebastian Loeb
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close