RAJDYWRC

Tidemand w dwóch rajdach WRC z M-Sportem w 2019 roku

Były mistrz WRC2 Pontus Tidemand ogłosił, że przejedzie pierwsze dwie rundy sezonu 2019 WRC z M-Sportem. Tidemand, który wygrał tytuł WRC2 ze Skodą w 2017 roku i został wicemistrzem w tym roku, pokona w przyszłym miesiącu rajd Monte Carlo, a następnie zawita na domowe trasy w Szwecji za kierownicą Forda Fiesty WRC.

28-latek zdecydował się opuścić Skodę pomimo, że kontrakt zakładał również jazdę w 2019 roku. Monte Carlo będzie jego pierwszym rajdem w kategorii WRC odkąd pokonał Rajd Szwecji w 2014 roku, gdzie zakończył rajd na ósmym miejscu w swoim prywatnym Fordzie.

„Chcę tylko, aby moje marzenie spełniło się pewnego dnia, czyli zostać mistrzem świata, a to oznacza, że ​​muszę zejść z bezpiecznej ścieżki i zrobić wszystko co w mojej mocy, aby iść do przodu.

Znaleźliśmy świetne rozwiązanie i jestem bardzo wdzięczny, że Malcolm [Wilson, szef zespołu M-Sport] oferuje mi tę możliwość.

W Monte Carlo nacisk zostanie położony na doświadczenie, aby poczuć samochód i poznać zespół przed domowym Rajdem Szwecji, gdzie naprawdę chcę być jak najlepiej przygotowany i móc walczyć o jak najlepsze miejsce.”

Plany M-Sportu na sezon WRC w 2019 roku wciąż pozostają niejasne, ale spekuluje się, że Teemu Suninen może zostać kierowcą na cały sezon po tym, jak spędził większość sezonu 2018 roku na pracy z zespołem. Suninen przetestował również samochód w trakcie przygotowań do Monte Carlo na początku tego miesiąca.

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close