RAJDYWRC

Takamoto Katsuta w Toyota Rally Challenge!

Takamoto Katsuta w Toyota Rally Challenge!

TOYOTA GAZOO Racing z przyjemnością ogłasza swój harmonogram i skład na sezon 2019 w programie TOYOTA GAZOO Racing Rally Challenge. Wspiera on młodych kierowców rywalizujących na globalnej arenie rajdów.

Firma TOYOTA GAZOO Racing uruchomiła program Rally Challenge w 2015 roku. Jesienią 2018 r. wybrała Takamoto Katsute jako kierowcę, aby umożliwić mu podjęcie kolejnego kroku na drodze do WRC. W 2019 roku Katsuta zwiększy intensywność treningów, aby stać się japońskim kierowcą WRC. Będzie gromadził doświadczenie, biorąc udział w większej liczbie rajdów w WRC2 za kierownicą samochodu rajdowego R5. Ma także uczestniczyć w wydarzeniach Rajdowych Mistrzostw Finlandii w Yarisie WRC. Daniel Barritt będzie jego pilotem.

■ Tommi Mäkinen (kierownik programu):

„Rozwój Katsuty był bardzo imponujący przez trzy i pół roku, od kiedy jest z nami. Teraz przechodzimy do następnego poziomu dzięki rozbudowanemu programowi w WRC2, a także dzięki możliwości przyzwyczajenia się do samochodu WRC. Cele na nadchodzący sezon dla Katsuty są takie, aby zrozumiał znaczenie spójności i zrównoważonej pracy podczas długich wydarzeń WRC. Musi też budować zaufanie, nauczyć się radzić sobie z presją i podnieść się do poziomu profesjonalisty WRC.”
„W Rajdzie Monte Carlo jego głównym celem jest zapewnienie sobie komfortu podczas jazdy po długiej przerwie, a także ponowne nawiązanie relacji ze swoim pilotem, Danielem Barrittem. Jeździli razem na początku programu, więc znają się nawzajem, ale nie wywieramy na nich presji w Monte. Kolekcja punktów mistrzowskich WRC2 rozpocznie się w Szwecji, gdzie Katsuta odniósł  niezwykłe zwycięstwo w zeszłym roku.”

■ Takamoto Katsuta:

„Jestem niezmiernie wdzięczny Marko Salminenowi, który przez dwa lata był moim pilotem. Walczyliśmy w niezliczonych trudnych czasach razem i mogłem się rozwijać tak, że jestem dzisiaj w tym miejscu. Od następnego sezonu ponownie złączę się z Danielem Barrittem, z którym jeździłem w 2016 roku. Daniel postanowił podjąć wyzwanie, by znów się ze mną ścigać i jestem podekscytowany pokazaniem mu, jak bardzo poprawiłem się ostatnie dwa lata.”
„Program Rally Challenge został wzmocniony, a teraz czeka na mnie jeszcze bardziej rygorystyczny świat. Jestem jednak zdecydowany popchnąć się do granic możliwości i jestem przekonany, że będę w stanie znacząco się rozwinąć. Kolejny sezon pomoże mi przygotować się na przyszłość, a sam dołożę wszelkich starań, aby rywalizować w każdym rajdzie najlepiej jak potrafię i wykorzystywać każde wydarzenie jako odskocznię do następnego.”
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close