ERCRajd PolskiRAJDY

Rosjanie wybiorą jako pierwsi! – OS Kwalifikacyjny Rajd Polski 2018

Za nami odcinek kwalifikacyjny przed rozpoczynającym się dzisiaj Rajdem Polski 2018. Najszybciej próbę Talty (3,26 km) pokonał lider klasyfikacji generalnej ERC, Alexey Lukyanuk. Kierowca Forda Fiesty R5 był niespełna sekundę szybszy od swojego rodaka, jeżdżącego z łotewską licencją Nikolaya Gryazina, który po przejeździe nie był do końca zadowolony ze swojej jazdy. Podium oesu kwalifikacyjnego uzupełniła załoga Huttunen/Linnaketo, tracąca do zwycięzców 1,6 sekundy.

Na czwartej pozycji znalazł się Miko Marczyk. Załoga Skody Fabii R5 po świetnym występie na Litwie ewidentnie nabiera wiatru w żagle. Zaraz za Maczykiem i Gospodarczykiem uplasował się Norbert Herczig. Grzegorz Grzyb uzyskał czas dający mu 9 miejsce. Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur ze stratą niespełna 5 sekund zajęli 12 pozycję, skarżąc się na mecie na popełniony błąd i utratę mocy. Kolejne dwie lokaty także padły łupem Polaków – kolejno Dariusza Polońskiego i Łukasza Habaja.

Pierwszy odcinek specjalny Rajdu Polski 2018, Mikołajki Arena, już dziś o 17:00! Serdecznie zapraszamy do śledzenia z nami tego i wszystkich pozostałych prób!