RAJDYWRC

Red Bull zostanie sponsorem Citroëna!

Red Bull zostanie sponsorem Citroëna!

Pierre Budar oficjalnie poinformował, że Red Bull będzie sponsorem Citroëna! Francuski producent zatrudnił Sebastiena Ogiera na dwa kolejne sezony. Jak powszechnie wiadomo, jednym z głównych sponsorów Francuza jest właśnie Red Bull. Koncern produkujący napoje energetyczne był wcześniej w WRC sponsorem Volkswagena oraz M-Sportu. Jeśli tak duże wsparcie zniknie z M-Sportu, będzie to spory problem finansowy dla Malcolma Wilsona.

Citroën rozmawia również z Abu Dhabi, które przez ostatnie lat wspiera finansowo francuski zespół. Wygląda więc na to, że marka wystawiająca w Rajdowych Mistrzostwach Świata model C3 WRC zamierza poważnie dołączyć do rywalizacji o tytuł wśród konstruktorów w sezonie 2019. Zatrudnienie Ogiera i Lappiego i starania o angaż Sebastiena Loeba. Pozyskiwanie kolejnego dużego sponsora i utrzymanie aktualnych. Być może w przyszłym roku Citroen zdoła powrócić na szczyt, który zamurował na tak wiele lat.

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close