PRASOWERajd Polski 2018 ERCRajd Polski 2018 RSMPRajd Polski ERCRajd Polski RSMPRAJDYRSMP

Dobre tempo TVN Turbo Rally Team podczas Rajdu Polski!

Rajd Polski z dobrym tempem bez mety!

Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski wystartowali w 75. Rajdzie Polski. Dla reprezentantów TVN TURBO RALLY TEAM’u był to pierwszy start Hyundaiem i20 R5 z napędem na cztery koła na nawierzchni szutrowej. Pomimo małego doświadczenia kierowcy na luźnej nawierzchni, załoga jechała bardzo pewnie, nie popełniała błędów, chwaląc sobie zachowanie i prowadzenie i20 R5. Po sobotniej części Rajdu Polski Byśki i Wiślak zajmowali bardzo wysokie 5. miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP. Niestety podczas niedzielnego 11 odcinka specjalnego Byśkiniewicz i Wisławski wypadli z drogi na zakręcie przechodzącym przez szczyt i dachowali.

fot. Maciej Niechwiadowicz

Łukasz Byśkiniewicz:

Rajd Polski ze względu na szutrową nawierzchnię i specyfikę tras to rajd dający najwięcej frajdy z jazdy. I tak rzeczywiście było. Na mecie każdego odcinka specjalnego nie ukrywałem radochy z prowadzenia Hyundaia i20 R5. To po prostu jakiś odjazd. Jechało nam się bardzo dobrze. Auto przygotowane przez Kumiega Racing działało świetnie, a szutrowe opony Michelin dawały poczucie pewności. Przemieszczaliśmy się swoim tempem bez podejmowania ryzyka z racji mojego małego doświadczenia w aucie 4×4. Mimo to zajmowaliśmy bardzo wysokie 5. miejsce w generalce RSMP. Niestety na 11 odcinku specjalnym jeden z zakrętów przechodził przez szczyt, który okazał się większy niż nam się wydawało Auto podskoczyło na wyjściu i wylądowaliśmy metr poza drogą. W trawie ukryty był rów, który „pociągnął” nas w kierunku głębokiego dołu. Tam z dużą prędkością wylądowaliśmy na dachu. Wezwaliśmy karetkę ponieważ poczułem silny ból w placach. Po prześwietleniu okazało się, że mam kompresyjny uraz 2 kręgów kręgosłupa lędźwiowego. Wielka szkoda, że tak kończymy sezon RSMP. Nie pozostaje nic innego jak zdrowieć i przygotowywać się do Rajdu Barbórka w Warszawie oraz sezonu 2019. Chciałbym bardzo podziękować naszym Partnerom za możliwość wystartowania w tak kultowym rajdzie, firmom: Lactima, Kratki.pl – KOMINKIl, NOVOL, Tekom Technologia Sp. z o.o – monitoring pojazdów GPS, Michelin, Hyundai Motor Poland, Modesto s.c.., Auto Land Polska S.A., iPlanet Radom. Dziękuję także szefom kanałów grupy TVN za wsparcie medialne, a w szczególności szefowej TVN Turbo

Maciej Wisławskii:

Rajd Polski | Rally Poland to wspaniała impreza z piekielnie szybkimi i skomplikowanymi szutrowymi odcinkami specjalnymi. Łukasz nie ma dużego doświadczenia na tego typu trasach, a tym bardziej w aucie klasy R5. Rajd układał nam się bardzo dobrze. Łukasz jechał bezbłędnie, mieliśmy przygotowany precyzyjny opis trasy. Niestety na OS Gołdap jeden z zakrętów przechodzodzących przez szczyt okazał się bardzo zdradliwy Auto podskoczyło i wypadliśmy poza drogę do rowu, który jak rynna bobslejowa pociągnął nas do głębokiego dołu. To był koniec jazdy. Szkoda świetnego wyniku, ponieważ zajmowaliśmy wysokie 5. miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP. Trzymam kciuki, aby Łukasz szybko wrócił do zdrowia. Dziękuję naszym Partnerom za Rajd Polski oraz cały sezon.”

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close