HRSMPRajd ŚwidnickiRajd Świdnicki 2019RAJDYRSMP

RSMP na start – poznaliśmy trasę 47 Rajdu Świdnickiego

Organizatorzy 47. Rajdu Świdnickiego-Krause opublikowali harmonogram oraz mapy pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Pierwsza runda czempionatów odbędzie się w dniach 26.04.2019r. – 28.04.2019r.

Rywalizacja w 47. Rajdzie Świdnickim Krause rozpocznie się w sobotę od odcinka testowego na Przełęczy Walimskiej. Następnie na rynku w Świdnicy odbędzie się uroczyste rozpocznie rajdu o godz. 15.30.

Stawka RSMP oraz HRSMP będzie rywalizowała na dwóch odcinkach specjalnych podczas sobotniego etapu. Na miejskim oesie w Świdnicy który zostanie rozegrany dwukrotnie, oraz na klasycznym oesie „Rościszów – Walim”

W Niedzielę załogi zmierzą się z trzema odcinkami specjalnymi przejeżdżanymi dwukrotnie. Pętle rozpocznie próba o długości 22.20km. „Kamionki – Walim”. Następnie załogi przejadą odcinek specjalny „Wolibórz – Jodłownik”, który wraca po rocznej przerwie do Mistrzostw Polski. Pętle zakończy zapętlony odcinek specjalny „Walim – Zagórze”

Pierwsza runda Mistrzostw Polski w rajdach samochodowych będzie składać się z dziewięciu odcinków specjalnych o łącznej długości 119 km, czyli o 16km więcej jak w roku ubiegłym. Łącznie w czasie ostatniego weekendu kwietnia zawodnicy pokonają dystans prawie 385 km.

Podczas ubiegłorocznej edycji rajdu, najlepiej poradzili sobie kierowcy w Skodach. Na najwyższym stopniu podium stanął Grzegorz Grzyb, przed Jakubem Brzezińskim i Mikołajem Marczykiem.

Linki:

Harmonogram
Mapa – etap 1
Mapa – etap 2

 

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close