AKTUALNOŚCI RSMP

Puchar – R2 RALLY CUP nie pojedzie!

Puchar – R2 RALLY CUP miał zrzeszać zawodników rywalizujących samochodami klasy R2 w RSMP.

Pomimo starań organizatorów projekt został zawieszony do odwołania. Jak to bywa w motosporcie powodem większości problemów organizacyjnych są pieniądze, a dokładnie ich brak. Cel był szczytny, puchar wzorowany na tym z lat 2011-2012, gdzie młodzi zawodnicy rywalizowali Fiestami R2, a sponsorem całego przedsięwzięcia był koncern olejowy, firma Castrol.

W R2 RALLY CUP 2019 rywalizacja odbywałaby się także w ramach cyklu RSMP, jednak udział mógłby wziąć każdy zawodnik dysponujący samochodem klasy R2, bez względu na markę. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony załóg oraz mediów branżowych, także Polski Związek Motorowy był bardzo przychylny całej inicjatywie, jednak brak zainteresowania ze strony parterów finansowych ostatecznie przyczynił się do skreślenia R2 RALLY CUP z kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Moi drodzy. Niestety puchar R2 nie pojedzie w 2019 roku. Powód jest prosty. Nie mamy finansowania aby go zorganizować. Przy okazji podzielę się z Wami pewnymi refleksjami na ten temat. Na pewno na plus jest to, że da się wiele rzeczy zrobić. Np. da się wszystko uzgodnić z PZM, da się dogadać z tv, da się zorganizować nagrody, da się dogadać z organizatorami, są też zasłużeni i medialni zawodnicy gotowi wspierać tego typu inicjatywy. Są jednak przeszkody, które świadczą o tym, że takie projekty trudno będzie w najbliższym czasie zrealizować w naszym kraju. Największe przeszkody to bardzo zły PR rajdów jako dyscypliny sportu w środowisku biznesu w PL, nawet wśród osób, które prowadzą duży biznes i są lub były z rajdami związane. To jest duża przeszkoda, bo jeżeli osoby które znają środowisko i mają w sercu rajdy nie są zainteresowanie wspieraniem jakichkolwiek inicjatyw związanych z tym sportem to co dopiero mówić o decydentach, którzy w ogóle tej dyscypliny nie znają, a jedyne co o niej słyszeli to negatywne opinie… Łukasz Lewandowski

Poniżej pełna treść oświadczenia:

Moi drodzy. Niestety puchar R2 nie pojedzie w 2019 roku. Powód jest prosty. Nie mamy finansowania aby go zorganizować….

Opublikowany przez Łukasz Lewandowski Wtorek, 5 marca 2019

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.
Close