RAJDYWRC

Pontus Tidemand chce wejść do WRC

Pontus Tidemand w wywiadzie dla brytyjskiego Autosportu powiedział, że chciałby zostać kierowcą w cyklu WRC. Szwed od 2015 roku współpracował ze Skodą Motorsport, gdzie w barwach czeskiego zespołu zdobył mistrzostwo WRC2 w sezonie 2017. Szwed postanowił zakończyć współprace z ekipą z Mladej Boleslaw w tym roku.

Mieliśmy okazję kontynuować współpracę ze Skodą, ale byłby to już dla nas piąty rok a czas leci. W tym roku będę miał 28 lat i jeśli chcę zostać kierowcą WRC muszę coś zmienić – powiedział Pontus Tidemand

W obecnym sezonie WRC Szwed wystartował w sześciu rajdach, a ukończył pięć z nich. Trzykrotnie zwyciężał, a dwa razy był drugi. Dzięki temu Tidemand w tym sezonie zdobył wicemistrzostwo WRC2.

Pracujemy nad innymi możliwościami. Może uda nam się przejechać kilka rajdów w samochodzie klasy WRC. Rajd Szwecji mógłby być dobrym rozwiązaniem. Szwecja to jest jeden z tych rajdów gdzie mógłbym osiągnąć dobry wynik. Zobaczymy. – podsumowuje Pontus Tidemand

Tagi
Pokaż więcej

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.
Close