Rajd KataloniiRajd Katalonii 2018RAJDYWRCWRC2

Petter Solberg pojedzie w Rajdzie Hiszpanii!

Petter Solberg pojedzie w Rajdzie Hiszpanii!

Sebastien Loeb i Petter Solberg w Rajdzie Hiszpanii – który mamy rok? Oczywiście Francuz pojedzie za kierownicą Citroena C3 WRC i to było wiadome już od dawna, ale Norweg wystąpi w nowym Volkswagenie Polo R5 GTI! Rally RACC Catalunya – Rally de España rozegra się między 25, a 28 października.

Występ Solberga oznacza, że w Hiszpanii będzie rywalizowało trzech ostatnich Mistrzów Świata – Mr. Hollywood, a także wspomniany wyżej Loeb oraz Sebastien Ogier. Ostatnia podobna sytuacja miała miejsce w Rajdzie Finlandii 8 lat temu, kiedy do Loeba i Solberga dołączył Juha Kankkunen. Teraz, Petter powraca po 6 latach w tej samej imprezie, która była jego ostatnią w WRC. Veronica Engan zasiądzie na prawym fotelu w VW prowadzonym przez Solberga.

Eric Camilli będzie prowadził drugie Polo R5, które wystawia Volkswagen w swoim debiucie w klasie WRC2.

Petter Solberg:

Szansa na powrót do WRC z VW jest wyjątkowa i byłem szczęśliwy akceptując tę ofertę. Kiedy jeździłem tym autem w styczniu, nie chciałem przestać. Wszystko w Polo R5 GTI działało od początku. Czekam z niecierpliwością na Rajd Hiszpanii. Zawsze lubiłem połączenie szutru i asfaltu. To będzie specjalne uczucie, powrócić w rajdzie, który był także moim ostatnim. Fantastyczny powrót do rodziny WRC, który będę chciał uczcić dobrym wynikiem. – powiedział Norweg, aktualnie jeżdżący w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata.

W swojej dotychczasowej karierze Solberg przejechał 188 rajdów WRC za kierownicą Forda, Subaru i Citroena. Wygrał 13 z nich. Trzy razy kończył sezon na drugim miejscu, aż w 2003 roku wygrał tytuł nad Sebastienem Loebem.

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Close