RAJDYWRC

Petter Solberg kupił Polo R5!

Petter Solberg, który wystartował w Rajdzie Katalonii w barwach Volkswagena w Polo R5 GTI, postanowił kupić właśnie ten samochód. Norweg podczas Rajdu Hiszpanii wygrał jeden odcinek specjalny w kategorii WRC2 i podczas piątkowego etapu zajmował drugie miejsce w WRC2! Ostatecznie Mr „Hollywood” zajął trzecie miejsce w klasie WRC2. Po tak świetnym występie Petter Solberg odczuł chęć powrotu do ścigania. Mistrz Świata z 2003 roku mógłby wystartować m.in w Rajdzie Szwecji!

Polo R5 nie powinno stać w garażu Solberga, lecz powinno być cały czas w użytku. Nowym samochodem Volkswagena mógłby pojeździć w przyszłości syn Solberga – Oliver który planuje w przyszłym roku zadebiutować w WRC2! 

Oliver Solberg w ostatnich latach rywalizował w rajdach w Estonii oraz na Litwie, ponieważ w tych krajach żeby mieć licencję rajdową nie trzeba mieć osiemnastu lat.

„Planuje rywalizować w Estonii i na Litwie, lub tam gdzie może prowadzić samochód w wieku 17 lat. Ale najpierw ja poprowadzę ten samochód! Rajd Szwecji byłby idealny do tego” – powiedział Solberg dla Rallye Magazine

 

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close