RAJDYWRC

Ogier kwestionował odejście do Citroëna

Sebastien Ogier przyznał, że zdarzały się momenty, w których kwestionował odejście z M-sport do zespołu Citroena w sezonie 2019, biorąc pod uwagę swoje sukcesy jakie osiągał z zespołem M-sport.

Ogier w miniony weekend w Australii zdobył swój szósty tytuł mistrzowski. Ten sukces był ostatnim triumfem w barwach zespołu Forda gdyż od przyszłego roku Sebastien Ogier wraz ze swoim pilotem Julianem Ingrassia przenoszą się do zespołu Citroena.

Ford Performance

‘’Nie wiedziałem czego się mogę spodziewać. Ale kiedy podpisałem kontrakt czułem, że wraz z zespołem M-Sport osiągniemy coś dużego w nadchodzących sezonach. Jest mi ciężko powiedzieć wszystkim w obecnym zespole, że wraz z zakończeniem tegorocznych zmagań muszę opuścić ich zespół. To uczucie mogę porównać do opuszczenia dziewczyny, którą się kocha. Jednakże żyje w przeświadczeniu, że wraz z przejściem do zespołu Citroena, czeka mnie niesamowita przygoda, której już nie mogę się doczekać – mówi Sebastien Ogier

Ogier powiedział również że przez dwa lata startów w zespole M-Sportu opracował specjalną więź z Malcolmem Wilsonem co na pewno miało duży wpływ na atmosferę panująca zespole, która przełożyła się w pewnym stopniu do zdobycia kolejnego tytułu.

‘’Malcolm Wilson jest wyjątkowym człowiekiem. Jest wspaniałym biznesmenem oraz szefem zespołu. Pamiętam jak kiedyś powiedziałem, że chciałbym pracować z Wilsonem. Moje marzenie się wkrótce spełniło i miałem tą przyjemność współpracować z tym wspaniałym człowiekiem. Wilson charakteryzuje się tym, że ma niesamowitą pasję do sportu i do wszystkiego co robi. Kiedy tylko pojawia się jakiś problem, on od razu wie, jak to naprawić i robi wszystko by zostało to zrobione w jak najszybszym czasie’’.

 

Zespół Malcolma Wilsona z wszystkich zespół w stawce ma najmniejszy budżet co wiele razy stawało się problemem dla brytyjskiej ekipy.

‘’Wielokrotnie budżet zespołu blokował nam wprowadzenie do pojazdu nowych ulepszeń i modyfikacji, ale Wilson był bardzo zmobilizowany by mimo to dostarczyć mi do samochodu to co najlepsze. Nie przypominam sobie sytuacji, by powiedział mi, że czegoś nie może dla mnie załatwić. Szczerze mówiąc będę za nim tęsknił oraz za całą resztą zespołu. Boje się również, że będę jeszcze tęsknił za moim tegorocznym samochodem’’ – powiedział Ogier

M-sport po odejściu Ogiera, w dalszym ciągu nie ustalił składu na sezon 2019.

Musimy się teraz odbudować. Moje wszystkie siły włożę teraz by znaleźć godnego następcę Sebastiana. To co osiągnęliśmy razem z Sebastianem to coś niesamowitego, coś czego nie da się opisać słowami. Będziemy tęsknić za nim oraz Julianem – mówi Malcolm Wilson

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Tagi

Podobne

Close