Rajd SardyniiRajd Sardynii 2018RAJDYWRC

Ogier deklasuje rywali na Tula 2 i wraca na prowadzenie – OS6 Rajd Sardynii 2018

Ogier deklasuje rywali na Tula 2 i wraca na prowadzenie – OS6 Rajd Sardynii 2018

Sebastian Ogier i Julien Ingrassia w rewelacyjnym stylu rozpoczeli popołudniową pętlę piątkowego etapu Włoskiej rundy Wrc. Francuski duet na trasie pokrytej, dużą ilością wody i błota spisał się znakomicie. Francuzi na drugim przejeździe próby Tula pokonali aż o 12,2s Esapekke Lappiego oraz o 15,2s Otta Tänaka.

Pojechaliśmy tę próbę bez błędów. Jest bardzo dużo stojącej wody. Nie możemy mocno naciskać. – komentował swój przejazd Seb

Czwarty rezultat zanotował Thierry Neuville. Belg zaliczył 5 kilometrów przed metą próby mały spin i musiał cofać. Lider po parannej pętli Andreas Mikkelsen. Podczas oesu szóstego miał problemy ze skrzynią biegów. Problemy również miał Craig Breen, który zaliczył wyjazd poza drogę.

W klasyfikacji generalnej na prowadzenie wrócił Sesbastian Ogier. Pięciokrotny Mistrz Świata wyprzedza o 3,5s Andreasa Mikkelsena. Trzeci jest Thierry Neuville +8,5s. Czwarta lokata należy jak narazie do Otta Tänaka +8,6s. Pierwszą piątkę kompletuje Jarri Matti Latvala +29,8s.

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Podobne

Close