RAJDYWRC

Neuville liczy na wsparcie Loeba

Neuville liczy na wsparcie Loeba

Belgijski kierowca Hyuindaia opowiedział w wywiadzie na łamach AUTOhebdo, że liczy na wsparcie swoich kolegów zespołowych, w tym Sebastiena Loeba. Neuville w zeszłym sezonie narzekał na to, że nie ma takiej pomocy ze strony team-partnerów, jak Sebastien Ogier czy Ott Tanak.

Thierry wciąż czeka na swój pierwszy tytuł Mistrza Świata. W 2018 roku ukończył rywalizację na drugiej lokacie już po raz czwarty! Lider koreańskiego teamu jako jeden z czynników decydujących o porażce wskazał właśnie niewystarczające wsparcie innych kierowców Hyundaia w kluczowych momentach. Mogli na nie liczyć z kolei jego rywale. Sebastien Ogier i Ott Tanak byli przepuszczani przez zawodników M-Sportu i Toyoty, kiedy było trzeba.

Po części wynikało to jednak z faktu, że bardzo rzadko jakikolwiek inny kierowca i20 WRC znajdował się w klasyfikacji generalnej rajdu przed Belgiem. Przez to nie było możliwości na bezproblemowe oddanie pozycji. Cały team liczy teraz na poprawę osiągów, co powinno zwiększyć liczebność ich rajdówek w czołówce. Thierry liczy również na pomoc Sebastiena Loeba. Francuz prawdopodobnie będzie bardzo szybki w sześciu rundach, które planowo pokona w 2019 roku.

Thierry Neuville:

„Jeszcze o tym nie myślałem. Nie byliśmy jeszcze w kontakcie. Zacznijmy sezon i wtedy zobaczymy. Mam nadzieję, że będzie on dla mnie wsparciem, że pomoże mi w walce o tytuł, gdy będzie trzeba nas wspierać w walce z Ogierem i innymi. Na pewno będzie szybki, ale nie przyszło mi do głowy, aby się tego bać. Myślę, że jestem bardzo dobrze zaznajomiony z tym samochodem, że używam go dobrze i że trudno będzie jechać znacznie szybciej…”

Profil kierowcy:
Thierry Neuville
Profil kierowcy:
Sebastian Loeb
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Podobne

Close