RAJDYWRC2

Mads Ostberg w WRC2 Pro!

Mads Ostberg w WRC2 Pro!

Norweg stracił angaż w zespole Citroena w WRC, ale udało mu się wywalczyć kontrakt na starty za kółkiem C3 R5 w ramach utworzonego w tym roku WRC2 Pro! Ostberg rozpocznie ściganie na zapleczu głównej kategorii mistrzostw już w Rajdzie Szwecji. Nad rajdówką Madsa będzie czuwał belgijski zespół DG Sport.

Mads Ostberg:

„Muszę przyznać, że byłem zawiedziony, gdy okazało się, że jazda na najwyższym poziomie WRC nie jest dla mnie opcją na 2019 rok. Rajdy to dla mnie coś więcej niż praca. To pasja, która jest w mojej krwi. Odpuszczenie moich marzeń nigdy nie wchodziło w grę. Przez 3 lata jako fabryczny kierowca Citroena, zebrałem wiele wspaniałych wspomnień z tym zespołem. To jeden z wielu powodów, dla których zdecydowałem się właśnie na tę opcję.”

„Jasne, to będzie wyzwanie. Nie mam doświadczenia z autem, a mój pierwszy rajd zbliża się wielkimi krokami. Głównym cel to rozpoczęcie prac nad rozwojem samochodu i wywalczenie pierwszego zwycięstwa C3 R5 w WRC2. Połączenie mojego doświadczenia i podejścia oraz środków Citroena może to umożliwić.”

„Bardzo cieszę się również z kontynuowania mojej współpracy z Torsteinem Eriksenem jako moim pilotem. Udowodnił, że pracuje bardzo ciężko i nadaje się do walki na każdym poziomie. To była długa przerwa. Od czasu Rajdu Australii siedziałem w domu, gdy inni testowali. Teraz planuję swój kalendarz testów przed Rajdem Szwecji. Trzeba zrobić bardzo wiele w krótkim czasie. Moje pierwsze kilometry za kierownicą C3 R5 pokonam 27 stycznia w Rally Hadeland. To będzie dla mnie test przed Szwecją.”

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
Close