RAJDYWRC

M-Sport z dwoma samochodami w WRC?

Malcolm Wilson w wywiadzie dla włoskiej gazety – Auto Sprint powiedział że jego zespół musi dopiąć budżet żeby wystawić trzecie auto w mistrzostwach świata. Wydaje się również że Elfyn Evans utrzyma swoje miejsce w zespole.

W tej chwili jesteśmy nadal w WRC ale mamy tylko dwa samochody, jeden dla Teemu Suninena i drugiego dla Elfyna Evansa. Na razie nie mamy budżetu, aby wystawić trzeci samochód więc nie rozmawialiśmy z Sébastienem Loebem którego chcielibyśmy mieć w zespole w przyszłym sezonie w pięciu lub sześciu rajdach w Fieście. Nadal staramy się zorganizować zespół na przyszły rok, rozmawiamy też z Craigiem Breenem, ale w tej chwili sytuacja jest taka – powiedział szef M-Sportu 

 

Sezon 2019 będzie bardzo ciężkim sezonem dla M-Sportu jeśli nie wystawią trzeciego auta dla Loeba i Breena. W ekipie Wilsona przydałby się kierowca z doświadczeniem.

Sebastien Loeb w 2005 roku był blisko podpisania kontraktu z zespołem M-Sportu lecz Francuz zdecydował się na występy w prywatnej ekipie wspieranej przez Citroëna.

Malcolm Wilson zdradził kilka szczegółów dotyczących dotyczących WRC2 i nowego Forda Fiesty R5.

W ciągu tego tygodnia premierę będzie miała nowa Fiesta R2 w Polsce dla JWRC. Natomiast w przypadku Fiesty R5 debiut nowego samochodu odbędzie się w lipcu. W WRC2 Pro będziemy mieli zarejestrowaną jedną Fiestę. Za kierownicą zasiądzie Gus Greensmith.

 

Profil kierowcy:
Sebastian Loeb
Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close