AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

M-Sport: Możemy być na tym samym poziomie, co w 2018

M-Sport: Możemy być na tym samym poziomie, co w 2018

Szef zespołu M-Sport World Rally Championship Richard Millener mówi, że nie ma powodu, aby zespół nie mógł kontynuować swojej pracy na tym samym poziomie, jaki prezentowali w 2018 roku pomimo odejścia Sebastiena Ogiera.

Millener objął rolę szefa zespołu na 2019 rok, a dotychczasowy szef zespołu – Malcolm Wilson został dyrektorem zarządzającym M-Sportu. Jest to jedna z wielu zmian, które M-Sport przeszedł przed sezonem 2019. Największą z nich było odejście sześciokrotnego mistrza świata – Sebastiena Ogiera do Citroena.

Szef M-Sportu przemawiał na scenie podczas imprezy Autosport International, która jest gospodarzem „rozruchu” tegorocznego sezonu WRC. Millener powiedział, że M-Sport musi być „realistyczny” w kwestii sezonu 2019, ale wciąż oczekuje zwycięstw w rajdach.

M-Sport Jan 19

„Nadal mamy samochód, który właśnie wygrał dwa mistrzostwa świata z rzędu.

Mamy dwóch kierowców: Elfyn wygrał już rajd w swojej karierze, a Teemu jest już na dobrej drodze do tego osiągnięcia.

Pomimo faktu, że Ogier nas opuścił, to nie ma powodu abyśmy nie mogli działać na poziomie, który utrzymywaliśmy przez ostatnie dwa lata. Kiedy Seb do nas dołączył, myślę, że wszyscy byliśmy trochę zaniepokojeni, że nie byliśmy zespołem tam gdzie musieliśmy być.

Pod koniec tych dwóch lat zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy tam, gdzie powinniśmy być. Dokładniej dostroiliśmy się.

W rzeczywistości nie ma nic, czego nie moglibyśmy zrobić, jeśli zrobiliśmy to przez ostatnie dwa lata.”

Wilson zgodził się z Millenerem. Stabilność to tylko jeden z niektórych obszarów, które pomagają M-Sportowi w budowaniu silnego zespołu idącego naprzód.

M-Sport

„Pracujemy z Elfynem już od kilku lat, a on sam wygrał już rajd w swojej karierze.

W tym roku presja na Elfynie jest bardzo duża, ponieważ chce on zrobić krok naprzód i zapewnić sobie stałe miejsce w WRC.

Mam wielkie zaufanie do Teemu nawet pomimo tego, że przejechał do tej pory stosunkowo bardzo mało rajdów.

To zespół budujący się w zasadzie na przyszłość.”

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close