RAJDYWRC2

Łukasz Pieniążek pojedzie w WRC2 Pro wraz z M-Sportem!

Łukasz Pieniążek pojedzie w WRC2 Pro wraz z M-Sportem!

Łukasz Pieniążek ogłosił dziś, że dołączył do zespołu M-Sport Ford World Rally Team i w nadchodzącym sezonie wystartuje w kategorii WRC 2 PRO. Polak wystartuje w 10 rundach cyklu, również w tych poza Europą.

Łukasz w poprzednim sezonie rywalizował w kategorii WRC2 wraz z zespołem Printsport. Ostatecznie zajął on w całej klasyfikacji świetne, piąte miejsce. Wraz z jednym drugim miejscem zajętym w Rajdzie Portugalii, Polak wskoczył do szerokiej czołówki tego cyklu. Jak widać swoją jazdą Łukasz zainteresował inne zespoły, co dało mu możliwość przesiadki z Skody Fabii R5 do Forda Fiesty R5.

Poniżej zamieszczamy pełną wypowiedź Łukasza:

” Z radością ogłaszam, że w tym sezonie dołączam do zespołu M-Sport Ford World Rally Team w kategorii WRC 2 PRO. Kontrakt uwzględnia 10 startów, w tym także rundy poza Europą.
To kolejny krok w mojej karierze rajdowej. Jestem podekscytowany dołączeniem do rodziny M-Sport. Wierzę, że dzięki ich wiedzy i doświadczeniu będę mógł osiągnąć kolejny poziom jako kierowca rajdowy. Przed nami wspaniały program startów i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu.”

Ogłoszono również malowanie samochodu Polskiego kierowcy na przyszły sezon:

M-Sport
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close