Rajd Monte CarloRajd Monte Carlo 2019RAJDYWRC

Loeb będzie testował Hyundaia dopiero po Dakarze!

Loeb będzie testował Hyundaia dopiero po Dakarze!

Zespół Hyundai mówi, że nie ma takiej możliwości, aby Sebastien Loeb przetestował ich i20 Coupe WRC szybciej niż tydzień przed planowanym rozpoczęciem sezonu i Rajdu Monte Carlo 2019. Po teście, Sebastien i jego pilot – Daniel Elena, przystąpią od razu do zapoznania i shakedownu. Francuz przetestuje koreańską rajdówkę pierwszy raz zaledwie kilka dni po powrocie ze swojego występu w Dakarze. Tam będzie rywalizował prywatnym Peugeotem 3008 DKR.

Alain Penasse:

„Nie ma innego rozwiązania. Musi testować tydzień przed imprezą. To uczyni ten test bardzo interesującym. Do tej pory Sebastien nie jeździł tym samochodem, ale wie, do czego jest zdolny. Widział to w Rajdzie Katalonii, gdzie musiał bardzo cisnąć, aby pokonać naszych kierowców.”

„Loeb ma ogromne doświadczenie w Monte Carlo. Wygrał tu wiele razy i zawsze był konkurencyjny. Brak wystarczającego czasu spędzonego za kierownicą nie będzie problemem. Nie zapominajcie, że to bardzo specyficzna impreza z bardzo małą ilością testowania.”

„Widzieliśmy formę Sebastiena w Meksyku. Nie było go w stawce przez chwilę, a on był w stanie wrócić i trzymać tempo. Naturalnie, kierowcy mający więcej czasu w aucie będą mieli drobną przewagę, ale sądzę, że będzie dobrze.”

Penasse po raz kolejny dodał, że przyjście Loeba do zespołu da sporego kopa całej ekipie, która walczy o swój pierwszy tytuł w WRC. Hyundai pojawił się w stawce w 2014 roku. W kolejnych latach poczynił postęp, kończąc sezon kolejno na 4, 3 i 2 miejscu w 2014, 2015 i 2016 roku. Od tamtego czasu koreański team nie jest w stanie postawić kropki nad „i”. Drugie miejsce w 2018 było trzecim takim przypadkiem z rzędu, gdzie Hyundai kończył sezon zaraz za plecami zwycięzców.

Profil kierowcy:
Sebastian Loeb
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Close