RAJDYWRC

Kris Meeke i Paul Nagle nie pojadą już w tym roku w WRC w Citroenie!

Kris Meeke i Paul Nagle nie pojadą już w tym roku w WRC w Citroenie!

Z powodu zbyt dużej liczby wypadków, z których niektóre były szczególnie ciężkie i mogły mieć poważne konsekwencje w odniesieniu do bezpieczeństwa załogi, biorąc pod uwagę, że związane z tym ryzyko nie było uzasadnione stawkami sportowymi, Citroën Racing WRT zdecydowała się zakończyć udział załogi Kris Meeke / Paul Nagle w sezonie 2018 WRC.

Decyzja zacznie obowiązywać od 2018 Rally Italia Sardegna i  już niedługo ogłosimy skład ekipy zespołu do końca sezonu 2018. Wpisy dotyczące C3 WRC dla Craiga Breena / Scotta Martina i Madsa Ostberga / Torsteina Eriksena nadal dotyczą Sardynii.

Pierre Budar: „Nie była to łatwa decyzja, ponieważ wpływa ona zarówno na kierowcę i pilota, ale w dużej mierze opiera się na kwestiach bezpieczeństwa, które wchodzą w zakres naszych obowiązków jako głównego zespołu. W konsekwencji zdecydowaliśmy, że ta decyzja była środkiem zapobiegawczym „.

Tagi
Pokaż więcej

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com
Close