AKTUALNOŚCIRAJDYRALLYCROSS

Hayden Paddon ujawnia swoje plany na 2019

Hayden Paddon ujawnia swoje plany na 2019

Hayden Paddon potwierdził swój program na sezon 2019. Został on przygotowany tak, aby umożliwić Haydenowi jak najszybszy powrót do WRC. Paddon nie znalazł miejsca w Hyundaiu po tym, jak Koreańczycy zatrudnili Sebastiena Loeba. Nowozelandczyk otrzymał ofertę od zespołu, ale była ona zbyt ograniczona. Kiwi zdecydował się więc na przejście do serii Global Rallycross Europe. Wystartuje tam w 6 weekendach wyścigowych.

Poza tym, w planie jest start w 3 rundach rajdowego czempionatu Nowej Zelandii – pierwszą z nich jest Rally Otago w przyszłym miesiącu. Kolejne to Rally Whangarei i Rally Timaru. To wszystko za kierownicą Hyundaia i20 AP4 zbudowanego przez Hyundai New Zeland. Samochód będzie też przygotowany do specyfikacji zapewniającej mu 800 koni mechanicznych. To umożliwi Haydenowi start w zawodach hillclimb – Ashley Forest Rallysprint we wrześniu. Paddon celuje także w pojawienie się na RallyLegend w San Marino.

Hayden Paddon

„Utrata fotela w Hyundaiu była jednym z najtrudniejszych momentów w mojej karierze. Nie ma wątpliwości, że byłem bardzo niezadowolony z tego faktu po powrocie z Rajdu Australii. Ale nawet nie możecie sobie wyobrazić, jak bardzo chcę wrócić do samochodu WRC. Walka o powrót rozpoczęła się dzień po ostatniej rundzie sezonu 2018 i nie poddam się, dopóki nie dopnę swego. Chcę być w WRC i wiem, że wciąż mogę robić tam robotę. Teraz jeżdżę samochodem rajdowym 2-3 razy w tygodniu. Pracuję na siłowni ciężej niż kiedykolwiek. Będę szczery. Nigdy nie sądziłem, że będę tęsknił za jazdą w Rajdowych Mistrzostwach Świata aż tak.”

Hayden przedłużył kontrakt z Hyundai New Zeland. Oficjalnie producent pozostaje więc wsparciem dla kierowcy.

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Close