AKTUALNOŚCIKARTING

Kartingowcy z ROTAX MAX Challenge Poland zakończyli sezon

W miniony weekend w Poznaniu odbyła się ostatnia runda serii kartingowej ROTAX MAX Challenge Poland. Kartingowi zwycięzcy z Akademii ORLEN Team z poszczególnych kategorii spotkają się z rywalami z zagranicy podczas Grand Finals 2019, w dniach 19-26 października w Sarno we Włoszech.

Triumfujący w kategorii Micro Max Juliusz Ociepa zdobył w całym sezonie 388 punktów i o 50 „oczek” wyprzedził w klasyfikacji generalnej Franciszka Lassotę. Trzeci w „generalce”, z 280 punktami, był Franciszek Belusiak.
Liczna, bo 26-osobowa, stawka kierowców rywalizowała w kategorii Mini Max. Obronną ręką z pojedynków wyszedł Kacper Turoboyski, który w perspektywie całego sezonu zdobył 362 punkty, wyprzedzając Piotra Czaję (327 pkt.) oraz Maksymiliana Obsta (308 pkt.).
Pasjonującą walkę zgotowali kartingowcy rywalizujący w kategorii Junior Max. Tutaj kwestia zwycięstwa w całym sezonie rozstrzygnęła się o jeden punkt. Gustaw Wiśniewski (354 pkt.) okazał się lepszy od Patryka Donicy. Podium sezonu 2019 uzupełnił Dawid Maślakiewicz (339 pkt.), który jeszcze przed ostatnią rundą był wiceliderem.
Klasyfikację generalną Senior Max ze sporą przewagą wygrał Jakub Kolasa, który zdobył łącznie 394 punkty. Drugi w generalce Karol Kręt stracił do zwycięzcy 78 punktów. Trzecie miejsce na podium, z 307 punktami, zdobył Robert Schopian.

Wśród zawodników DD2 Max pierwsza trójka zawodów ułożyła się w dokładnie takiej samej kolejności, jak w klasyfikacji generalnej, chociaż przed 6 rundą sprawa zwycięstwa była jeszcze otwarta. Najlepszy był Kacper Bielecki (323 punkty), rzutem na taśmę wyprzedzający Sebastiana Janczewskiego (314 punktów), i Sławomira Murańskiego (255 punktów).
Klasyfikację generalną DD2 Masters wygrał Sławomir Murański, który zapisał przy swoim nazwisku w tym sezonie 350 punktów. Drugie miejsce przypadło w udziale Kyrylo Biryukowi (274 punkty). Na trzecim stopniu podium stanął Tomasz Wilczyński (224 punkty).
Tegoroczny sezon ROTAX MAX Challenge Poland rozpoczął się w maju. Kartingowcy z Akademii ORLEN Team rywalizowali łącznie w sześciu rundach na torach całej Polski.