PRASOWERajd DolnośląskiRajd Dolnośląski 2018RAJDYRSMP

Grzyb lideruje w 52. Rajdzie Dolnośląskim – Hotel Zieleniec

Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5) lideruje w 52. Rajdzie Dolnośląskim – Hotel Zieleniec po rozegraniu pierwszego etapu i sześciu odcinków specjalnych. Drugie miejsce zajmuje Mikołaj Marczyk, a trzecie Jakub Brzeziński (obaj Skoda Fabia R5).

Prowadzący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski Grzyb rozpoczął rywalizację od wygrania pierwszego oesu (Lądek Zdrój). Po odnotowaniu najlepszego czasu podczas drugiego przejazdu tej próby, a także kończącego sobotnią rywalizację nocnego odcinka Duszniki Arena zakończył dzień z przewagą 4,6 sekundy nad Marczykiem.

Rewelacyjnie spisujący się od początku sezonu łodzianin odnotował podobnie jak Grzyb trzy oesowe zwycięstwa i wyprzedza o 6,3 sek. Brzezińskiego. Czwarte miejsce zajmuje Tomasz Kasperczyk, a piąte doświadczony Jarosław Kołtun (obaj Ford Fiesta R5). Ich straty do lidera wynoszą odpowiednio 37,1 oraz 76 sek.

Trwa także zacięta rywalizacja w grupie samochodów napędzanych na jedną oś. Jacek Jurecki wyprzedza Kacpra Wróblewskiego, ale jego przewaga wynosi tylko 5,6 sekundy.

Pierwszy dzień rajdu okazał bardzo pechowy dla mistrza Polski Filipa Nivette’a. Kierowca Forda Fiesty Proto wypadł z trasy na OS-3 Duszniki Arena, uszkodził poważnie samochód i w niedzielę nie zobaczymy go już na trasie. To drugi nieukończony rajd przez Nivette’a, który nie zdobył jeszcze w tym roku punktów.

Mety nie osiągnie również Zbigniew Gabryś (Ford Fiesta R5), którego wyeliminowała awaria samochodu.

W niedzielę zawodnicy mają jeszcze do pokonania 5 odcinków specjalnych o długości 53,49 km, z kończącym rywalizację oesem Złoty Stok (power stage), w którym dodatkowo punktowanych jest pięć pierwszych miejsc.

Program drugiego etapu rajdu: Niedziela, 20 maja 2018

08:05 – OS7 Duszniki Arena

09:30 – OS8 Rogówek

11:05 – Serwis – Zieleniec

11:55 – OS9 Duszniki Arena

13:20 – OS10 Rogówek

13:50 – OS11 Złoty Stok

15:45 – Meta Rajdu – Duszniki – Zdrój, Rynek

Tagi
Pokaż więcej
Close