ERCRajd BarumRajd Barum 2017

Problemy Pecha i Černego – Rajd Barum 2017

Jan Kopecky zmierza po zwycięstwo w Rajdzie Barum. Czech po pierwszej niedzielnej pętli ma 29,3 sekundy przewagi nad drugim w klasyfikacji Alexeyem Lukyanukiem. Swoje trzecie miejsce w klasyfikacji Vaclav Pech, który nie pojawił się na starcie 12 odcinka ( Kosiky) . Wobec tego na trzecim miejscu zameldował się Tomas Kostka z stratą 1 minuty i 26 sekund do lidera. Walczyć o trzecie miejsce powinien jeszcze Roman Kresta, który traci jedynie 3,6 sekundy do Kostki.
Na piąte miejsce wskoczył Niemiec Marijan Griebel, a na szóste miejsce wskoczył nasz najwyżej sklasyfikowany kierowca Kajetan Kajetanowicz z stratą jedynie 20 sekund do trzeciego miejsca, co zwiastuje wielką walkę o podium pomiędzy kilkoma kierowcami. Jan Cerny pogrzebał swoje szanse na wysokie miejsce zmieniając koło w trakcie odcinka na którym był 49 i stracił do zwycięzcy ponad dwie minuty, co zrzuciło go na 14 miejsce w całym rajdzie.
Drugi z Polaków Łukasz Habaj zakończył ostatni odcinek pierwszej pętli na 12 miejscu i wskoczył na 13 miejsce w klasyfikacji Rajdu Barum. W klasyfikacji etapu prowadzi Kopecky przed Kostką (11,5 sekundy straty), Lukyaniukiem (12,7 s), Krestą (16,6 s), Kajetanowiczem (24,1 s), Griebelelem (26,4s), oraz Bouffierem (32,2s)

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Podobne

Close