ERCRajd BarumRajd Barum 2017

Problemy Pecha i Černego – Rajd Barum 2017

Jan Kopecky zmierza po zwycięstwo w Rajdzie Barum. Czech po pierwszej niedzielnej pętli ma 29,3 sekundy przewagi nad drugim w klasyfikacji Alexeyem Lukyanukiem. Swoje trzecie miejsce w klasyfikacji Vaclav Pech, który nie pojawił się na starcie 12 odcinka ( Kosiky) . Wobec tego na trzecim miejscu zameldował się Tomas Kostka z stratą 1 minuty i 26 sekund do lidera. Walczyć o trzecie miejsce powinien jeszcze Roman Kresta, który traci jedynie 3,6 sekundy do Kostki.
Na piąte miejsce wskoczył Niemiec Marijan Griebel, a na szóste miejsce wskoczył nasz najwyżej sklasyfikowany kierowca Kajetan Kajetanowicz z stratą jedynie 20 sekund do trzeciego miejsca, co zwiastuje wielką walkę o podium pomiędzy kilkoma kierowcami. Jan Cerny pogrzebał swoje szanse na wysokie miejsce zmieniając koło w trakcie odcinka na którym był 49 i stracił do zwycięzcy ponad dwie minuty, co zrzuciło go na 14 miejsce w całym rajdzie.
Drugi z Polaków Łukasz Habaj zakończył ostatni odcinek pierwszej pętli na 12 miejscu i wskoczył na 13 miejsce w klasyfikacji Rajdu Barum. W klasyfikacji etapu prowadzi Kopecky przed Kostką (11,5 sekundy straty), Lukyaniukiem (12,7 s), Krestą (16,6 s), Kajetanowiczem (24,1 s), Griebelelem (26,4s), oraz Bouffierem (32,2s)

Podobne

Close