ERCRajd BarumRajd Barum 2017

Czas na czeski klasyk

Rajd Barum, czyli kolejna runda mistrzostw ERC będzie zawierała piętnaście odcinków specjalnych, które dla większości kibiców i kierowców są już znajome. W piątkowy poranek odbędą się przejazdy treningowe, jak również odcinek kwalifikacyjny z startem w miejscowości Morava ( próba liczy 4,55km). O 21:30 rozpocznie się Super OS po ulicach miejscowości Zlin (9,51km).
Sobota składać się będzie z czterech odcinków, z którego każdy będzie pokonywany dwukrotnie. Pętle tworzą : Biskupice (8,55km) , Semetin (11,55k), Trojak ( 22,87km), oraz Brezova (11,74km).
W niedzielę obejrzymy trzy odcinki również tworzące dwie pętle. Załogi będą walczyć na odcinkach Majak (8,15km), Pindula (17,32km), oraz Kosiky (22,09km).

Punkt serwisowy ma miejsce w Otrokovicach. Ceremonie startu i mety rajdu odbędą się na rynku w Zlinie.
Z numerem 1 na trasie pojawi się lider klasyfikacji ERC, jak również faworyt tego rajdu Kajetan Kajetanowicz. W gronie ścisłych faworytów znajdują się również m.in. Jan Kopecky i Bruno Magalhaes. O kolejne punkty w klasyfikacji zamierzają powalczyć także Alexey Lukyanuk, Bryan Bouffier, oraz Marian Griebal. O niespodziankę może pokusić się walczący o tytuł wśród juniorów Marijan Griebel. Łącznie na liście startowej spośród 151 załóg znalazło się aż 37 samochodów klasy R5.

Ciekawie również zapowiada się rywalizacja w klasie ERC2, gdzie lider Zelindo Melegari już na mecie Rajdu Barum może świętować tytuł mistrzowski. W walce o mistrzostwo pozostają jeszcze Tibor Erdi i Sergiej Remmenik. By wygrać Melegari musi wywalczyć 27 punktów więcej od Erdiego, jak również 19 punktów więcej od Remmenika.

 

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Podobne

Close