RAJDYWRC

Dani Sordo w 10 rajdach WRC w 2019 roku!

Dani Sordo w 10 rajdach WRC w 2019 roku!

Nie tylko kontynuuje swoją karierę, ale także rozszerza swój program. W dniu 17 października, Dani Sordo podpisał umowę z Hyundaiem na sezon 2019 i przejedzie w nim więcej rajdów. W tym roku rywalizował w 7 imprezach, a w następnym sezonie zobaczymy go na trasach 10 razy. Hiszpan nie pojawi się zatem jedynie w Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Australii.

Sezon dla niego i Srio Carlos del Barrio rozpocznie się w styczniu w Monte Carlo. Następnie duet pojedzie w Meksyku, Francji, Argentynie, Chile, Portugalii, Włoszech, Niemczech, Turcji i Hiszpanii. Co najważniejsze są to te rajdy, które najlepiej przystosowują się do jego stylu jazdy. Thierry Neuville będzie oczywiście kierowcą na cały sezon. Teraz tylko trzeba podjąć decyzję jak podzielić pozostałe rundy pomiędzy Andreasem Mikkelsenem i Haydenem Paddonem, o ile wreszcie zdecyduje się podpisać umowę. Cały zespół jest w centrali Hyundaia w Korei przez cały ten tydzień i tam ma sfinalizować ostateczny program.

Pozostałe składy:

Znamy już skład Toyoty: Ott Tänak, Jari-Matti Latvala i Kris Meeke. Jedyne niewiadome to: trzecie miejsce w Citroënie (spekuluje się, że może to być dzielone między Sebastienem Loebem i Craigem Breenem) i trzeci fotel w zespole Ford M-Sport. Sebastien Ogier i Esapekka Lappi w tym tygodniu będą testować C3 WRC w Algarve (Portugalia), czekając na wiadomości o trzecim kierowcy.

Tymczasem w M-Sporcie przeżywają ciężkie chwile, pomimo zdobycia dwóch tytułów mistrzowskich kierowców i jednego konstruktorów w ostatnich dwóch sezonach. Stracili najlepsze dostępne opcje i Malcolm Wilson rozważa możliwość opuszczenia Mistrzostw Świata, co byłoby ciosem dla całej rywalizacji.

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close