ERCRAJDY

Catie Munnings pierwszą Brytyjką pod patronatem Red Bulla w motorsporcie

Catie Munnings pierwszą Brytyjką pod patronatem Red Bulla w motorsporcie

Regularnie występująca w rajdowych mistrzostwach Europy – Catie Munnings ma nadzieję, że w 2019 r. zadebiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata, po tym jak została pierwszą kobietą z świata motorsportu, która podpisała kontrakt z Red Bull UK.

Munnings brała udział w ERC przez ostatnie trzy sezony, zdobywając Ladies ‚Trophy w 2016 roku w Peugeocie 208 R2 w barwach zespołu Sainteloc Racing. Ostatni rok był jej najlepszym sezonem w dotychczasowej karierze, ponieważ regularnie kończyła w pierwszej piątce w klasie ERC Junior Under 27.

Dzięki wsparciu Red Bulla, 21-latka znów będzie rywalizowała w serii ERC Under 27 w 2019 roku, ale chce wziąć udział także w innych wydarzeniach poza ERC – w tym w swojej domowej rundzie WRC – Rajdzie Wielkiej Brytanii. Munnings ma także nadzieje na udział w niektórych rundach brytyjskich mistrzostw, które nie kolidują z ERC, co byłoby powrotem na krajowe podwórko po raz pierwszy od 2016 roku.

W wywiadzie dla Autosportu Munnings powiedziała:

„Mam nadzieję, że to długotrwały związek z Red Bullem. Mam zaszczyt dołączyć do niesamowitych sportowców, którzy są zaangażowani w tę markę.

Zamierzam ponownie wystartować w ERC z moim 208 i Sainteloc Racing, ale także w kilku rundach British Rally Championship, ponieważ nigdy wcześniej nie brałam udziału w żadnych większych imprezach w Wielkiej Brytanii.

Przywiozę ze sobą zespół Sainteloc, ponieważ robią o wiele więcej niż tylko opieka nad samochodem, pomagają mi z testowaniem i przygotowaniem fizycznym.

Zdecydowanie pracuję także nad udziałem w Rally GB pod koniec roku, to także jest w moich planach, byłoby wspaniale więcej pokazywać się w Wielkiej Brytanii”.

Kalendarz ERC Under 27 składa się w przyszłym sezonie z: Rajdu Azorów, Rajdu Wysp Kanaryjskich, Rajdu Łotwy, Rajdu Polski, Rajdu Rzymu i Rajdu Barum w Czeskim Zlinie.

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com
Close