RAJDYWRC

Alonso chciałby przetestować Yarisa WRC!

Tommi Makinen w wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika „AS” powiedział że Fernando Alonso poprosił o możliwość przetestowania Toyoty Yaris WRC! Były kierowca F1 szuka nowych wyzwań i już wcześniej wyraził zainteresowanie m.in. testowaniem samochodów przystosowanych do Rajdu Dakar .

„Zapytał czy możemy zorganizować testy w Finlandii. Problemem są ograniczenia FIA związane z testowaniem aut Rajdowych. Będzie bardzo trudno to zrobić w krótkim okresie czasu.

Tommi Mäkinen jednak nie poddaje się i będzie próbował zorganizować jazdy Yarisem dla Fernando Alonso

Tommi Makinen
wrc.com
Ale ponieważ wszyscy chcemy aby Fernando udowodnił, że jest jednym z najlepszych, to szukamy dla niego sposobu, aby to zrobić. Być może najlepszą opcją jest skorzystanie z niektórych wydarzeń PR które odbywają się przez cały rok, a które nie będą zaliczane dla Alonso jako dni testowe.
Fernando to bardzo miła osoba. Miałem okazję spotkać go przed imprezą w Japonii i była to prawdziwa przyjemność, ponieważ jest świetną postacią w świecie motorsportu. „
Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close